Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności

Czy w Gorzowie wyrobią się z odwodnieniem liniowym na stadionie Edwarda Jancarza!?

w Gorzowie

Autor: Aleksandra Gucia

Czy w Gorzowie wyrobią się z odwodnieniem liniowym na stadionie Edwarda Jancarza!?

Od 2022 roku na stadionach PGE Ekstraligi obowiązkowe będzie zbudowanie odwodnienia liniowego. Na stadionie przy Śląskiej od kilku dni trwają prace. Prace na owalu Jancarza mają potrwać jeszcze około miesiąca, oczywiście, jeśli pogoda pozwoli. Pracami zajęła się firma jednego ze sponsorów, na co dzień również członka Rady Nadzorczej klubu.

Dopiero po zakończeniu prac podliczymy wszystkie koszty, ale będą one zdecydowanie niższe od tych, które byłyby w przypadku zatrudnienie wykonawcy zewnętrznego. Całość jest bowiem wykonywana po maksymalnie niskich kosztach. W pierwszej kolejności przygotowujemy teren, co jest zadaniem dosyć trudnym, ponieważ musimy rozebrać i usunąć pozostałości po starym odwodnieniu, a także wyciągnąć krawężniki. Trzeba wejść w ziemię na głębokość około metra, a utrudnienie wynika z tego, że wszędzie w tych miejscach znajduje się gruz – wyjaśnił Remigiusz Turek na łamach portalu echogorzowa.pl

Na razie położono około 70 metrów instalacji. Po pełnym montażu następnym krokiem będzie wyprowadzenie odpływów w murawie i ich wpięcie do kanalizacji deszczowej. Zamontowanych zostanie 12 nowych studzienek, tak zwanych czyszczaków. Jak się któryś z nich zapcha, w czasie deszczu wystarczy, że podniesie się rewizję i po jej wyczyszczeniu włoży z powrotem.

fot. Materiał Prasowy / Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×