Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy w Gorzowie powstanie żużlowe muzeum?

w Gorzowie

Autor: Aleksandra Gucia

Oceń Wpis

Czy w Gorzowie powstanie żużlowe muzeum?

W tym roku klub z miasta nad Wartą obchodzi 75-lecie istnienia. Wiadomo nie od dziś, że miejscowość położona w północnej części województwa lubuskiego żużlem stoi.

Mówisz Gorzów i od razu pada skojarzenie Stal Gorzów i nie są to wcale puste frazesy. Gorzowski klub z roku na rok odnosi coraz większe sukcesy. Stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza jest jednym z najnowocześniejszych żużlowych obiektów w Polsce. Obok gorzowskiego owalu znajduje się mural przedstawiający znanych i zasłużonych żużlowców.

Włodarze gorzowskiego klubu zapewniają, że muzeum ma zostać otwarte jeszcze w tym roku.
-Przeszliśmy od pomysłu do realizacji, aby tę inicjatywę w końcu zmaterializować. Jednak chcemy to zrobić porządnie, żeby muzeum żyło i cały czas coś się w nim działo. Cieszę się, że taki projekt w ogóle się pojawił, bo dzięki temu będziemy mogli podzielić się wszystkimi osiągnięciami klubu i ludzi, którzy tworzyli go przez ponad siedemdziesiąt lat. A ta historia obfitowała w bardzo wiele ważnych momentów i wydarzeń– zdradził Marek Grzyb dla lokalnego portalu gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl

Siedziba muzeum znajdzie się na terenie Stadionu im. Edwarda Jancarza. Udało się tam wygospodarować ponad stumetrowe pomieszczenie, które będzie połączone z klubowym sklepikiem.

Może to nie będzie jeszcze takie muzeum z prawdziwego zdarzenia i jakie bym sobie życzył, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. Zawsze trzeba zrobić pierwszy krok i ten pierwszy krok będzie szedł właśnie w tym kierunku, żeby połączyć klubowy sklepik z tym nowym miejscem. Miejscem, w którym historia oraz tradycja spotkają się z teraźniejszością i które pozwoli kibicom zobaczyć na stadionie coś więcej niż tylko samo widowisko sportowe.

Wiem, że w przeszłości wiele osób licytowało na przeróżnych aukcjach tego typu przedmioty lub w inny sposób znajdowały się one w ich posiadaniu. Dlatego, jeśli są jacyś darczyńcy, którzy chcieliby podzielić się swoimi pamiątkami z historii klubu, to bardzo do tego zachęcam. A jednocześnie dziękuje wszystkim tym, którzy już ofiarowali nam takie fanty za to, że zdecydowali się w taki sposób przyczynić do powstania tego wyjątkowego miejsca – powiedział sternik gorzowskiego klubu Marek Grzyb.

fot. gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×