Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

W Bydgoszczy zachwyceni folią. „Jestem zadowolony z otwarcia tego sezonu”

Prezes bydgoszczan
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

W Bydgoszczy zachwyceni folią. „Jestem zadowolony z otwarcia tego sezonu”

Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Jerzy Kanclerz jest bardzo zadowolony z tego, że Kryterium Asów odbyły się nie tylko bez żadnych przeszkód, ale co więcej, kibice zobaczyli naprawdę dobre ściganie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie rozłożenie specjalnej folii ochronnej na tor.

Ruszyła sprzedaż biletów na 1 rundę TAURON SEC

Prognozy pogody były, delikatnie mówiąc, niekorzystne. Można bez dwóch zdań powiedzieć, że bez folii, która przykrywała tor na wiele godzin przed zawodami, Kryterium Asów na pewno by się nie odbyło w pierwotnym terminie. Przypomnijmy, że tego typu ochrona toru przed opadami jest obowiązkowa w PGE Ekstralidze, natomiast w 1. lidze żaden klub nie ma obowiązku posiadania takiego sprzętu. Niemniej jednak w Bydgoszczy pokusili się o jej sprowadzenie.

Ta folia zostaje z nami na stałe. Już wiemy, że jej rozłożenie zajmuje około czterech godzin przy 12 – 14 osobach. Na zwinięcie potrzeba około 90 minut. – powiedział dla portalu polskizuzel.pl Jerzy Kanclerz.

Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz przyznał, że nie spodziewał się tak dobrych efektów. Liczył na to, że folia pozwoli na bezpieczne odjechanie zawodów, jednak myślał, że ucierpi na tym jakość widowiska. Nic bardziej mylnego. W Bydgoszczy obejrzeliśmy ciekawe zawody, a co ważne dla prezesa, frekwencja na trybunach również dopisała.

Założeniem było doprowadzenie do rozegrania zawodów. Udało się zrobić nawet więcej, bo widowisko było naprawdę ciekawe. Dzień wcześniej w Zielonej Górze takiego ścigania nie było. Jestem bardzo zadowolony z otwarcia tego sezonu. Cieszy mnie także frekwencja, bo zawody obejrzało 5480 widzów, a to lepszy wynik niż przed rokiem.

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *