Żużel - Best Speedway Tv

W Bydgoszczy rosną młode talenty. Jacek Woźniak: "W trakcie sezonu, czy po nim, zgłasza się do mnie kilku chętnych" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Bydgoszczy

W Bydgoszczy rosną młode talenty. Jacek Woźniak: „W trakcie sezonu, czy po nim, zgłasza się do mnie kilku chętnych”

W Bydgoszczy rosną młode talenty. Jacek Woźniak: „W trakcie sezonu, czy po nim, zgłasza się do mnie kilku chętnych”

Włodarze klubu z Bydgoszczy mocno stawiają na rozwój młodzieży. Za ich sukcesem stoi między innymi Jacek Woźniak, który jest trenerem zarówno Abramczyk Polonii Bydgoszcz, jak i BTŻ Polonii. Jego wychowankiem jest między innymi Maksymilian Pawełczak, który jest Indywidualnym Mistrzem Świata w klasie 125 cc.

Ekipa z Bydgoszczy ma w swoim składzie wielu utalentowanych zawodników. Wspomnieć tutaj można między innymi o Wiktorze Przyjemskim, który jest między innymi zwycięzcą turnieju o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego, złotym Medalistą Mistrzostw Europy Par Juniorów oraz Drużynowym Mistrzem Świata Juniorów. W Bydgoszczy z każdym kolejnym sezon pojawia się jednak coraz więcej młodych i utalentowanych zawodników, o czym w rozmowie z bydgoszczinformuje.pl mówił Abramczyk Polonii Bydgoszcz i BTŻ Poloni, Jacek Woźniak.

Jerzy Kanclerz: „Mam nadzieję, że w 2023 będziemy cieszyć się z awansu”

– Kiedyś w klubie czekał sprzęt na kandydatów. Dzisiaj, z reguły, motocykl i wyposażenie są prywatne. Klub umożliwia treningi i przygotowanie toru. Jest także możliwość wypożyczenia małego motocykla crossowego – pitbike, żeby sprawdzić, jak dziecko czuje się w motosporcie – powiedział w rozmowie z bydgoszczinformuje.pl Jacek Woźniak.

W kadrze zespołu z Bydgoszczy znajdują się obecnie Wiktor Przyjemski, Olivier Buszkiewicz, Bartosz Głogowski, Bartosz Nowak i Hubert Gąsior. Licencja 250cc posiadają dodatkowo Emil Maroszek, Maksymilian Pawełczak oraz Adam Putkowski. W kadrze BTŻ znajdują się ponadto Wiktor Jasiński, Oskar Funtowicz, Mieszko Mudło oraz Marcel Chylarecki.

– Nigdy nie robiłem oficjalnej rekrutacji. W trakcie sezonu, czy po nim, zgłasza się do mnie kilku chętnych. Zazwyczaj trafiają do nas chłopcy, którzy mieli już kontakt z motocyklem – dodał w rozmowie z bydgoszczinformuje.pl Jacek Woźniak.

Fot. Sonia Kaps

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×