Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jerzy Kanclerz: „Mam nadzieję, że w 2023 będziemy cieszyć się z awansu”

Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Sebastian Krauz

Jerzy Kanclerz: „Mam nadzieję, że w 2023 będziemy cieszyć się z awansu”

Polonia Bydgoszcz w sezonie 2023 będzie ponownie jednym z głównym kandydatów do awansu do PGE Ekstraligi. Jerzy Kanclerz nie ukrywa, że awans jest głównym celem na nadchodzący sezon, w czym mają pomóc transfery Davida Bellego oraz Andreasa Lyagera, którzy wracają do „Gryfów”.

W sezonie 2022 Polonia Bydgoszcz zachwycała kibiców 1. Ligi Żużlowej. Ekipa z Bydgoszczy w cyklach wygrała fazę zasadniczą tych rozgrywek, gromadząc w czternastu meczach aż 30 punktów, wygrywając 11 spotkań. W fazie play-off ekipa prowadzona przez Jacka Woźniaka złapała jednak delikatną zadyszkę i już w pierwszym meczu ćwierćfinałowym musiała uznać wyższość ekipy z Gdańska przegrywając 46:43. W drugim meczu „Gryfy” pokazały jednak pazur i wygrały 34:56.

Kluczowy okazał się jednak pierwszy mecz półfinałowy z ekipą z Zielonej Góry, w którym koszmarny upadek zanotował Adrian Miedziński po który został przetransportowany do szpitala i nie mógł pomóc ekipie z Bydgoszczy w dalszej walce o wielki finał. Ostatecznie osłabiona ekipa „Gryfów” uległa w pierwszy spotkaniu 55:35 a w rewanżu nie udało się jej odrobić strat (wygrana 47:43).

Marcin Murawski: „Głównym powodem słabszej pozycji drużyny był brak wsparcia polskich seniorów”

Nie dziwi zatem fakt, że przed sezonem 2023 włodarze klubu z Bydgoszczy postanowili mocno zadziałać na rynku transferowym. Do klubu dołączyli przede wszystkim Andreas Lyager i David Bellego którzy w Bydgoszczy startowali już w roku 2021. Do klubu dołączył także młodziutki, ale bardzo utalentowany Olivier Buszkiewicz, a wzmocnieniami mają być także Benjamin Basso oraz Szymon Szlauderbach.

Jerzy Kanclerz, czyli prezes Polonii Bydgoszcz w rozmowie z expressbydgoski.pl nie ukrywał, że ma nadzieję, że w sezonie 2023 ekipa z Bydgoszczy będzie wreszcie cieszyła się z awansu do PGE Ekstraligi.

– W Bydgoszczy od kilku lat staramy się bić o ten awans. Na razie nie wychodzi, ale z każdym rokiem robimy krok do przodu. W 2021 zabrakło nas w play-off, w 2022 odpadliśmy w półfinale. Mam nadzieję, że w 2023 będziemy cieszyć się z awansu. Choć, to już wiadomo, liga znów będzie bardzo wymagająca – powiedział w rozmowie z expressbydgoski.pl Jerzy Kanclerz.

Polonia sezon zainauguruje na własnym torze, gdzie 8 kwietnia podejmie ekipę z Łodzi i będzie niewątpliwie faworytem tego spotkania.

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Jerzy Kanclerz: „Mam nadzieję, ze w 2023 będziemy cieszyć się z awansu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×