Żużel - Best Speedway Tv

Victor Palovaara: "Rzeczywiście, najpierw rozmawiałem z Oliverem" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Victor Palovaara: “Rzeczywiście, najpierw rozmawiałem z Oliverem”

Victor Palovaara

Victor Palovaara: “Rzeczywiście, najpierw rozmawiałem z Oliverem”

Victor Palovaara po bardzo dobrym sezonie w 2. Lidze Żużlowej zdecydował się na transfer do klubu z pierwszej ligi i w przyszłym roku będzie bronił barw klubu z Ostrowa Wielkopolskiego. Zawodnik nie ukrywa, że na jego transfer wpływ miała między innymi rozmowa z Oliverem Berntzonem.

Victor Palovaara w sezonie 2022 bronił barw ekipy Optibet Lokomotiv Daugavpils, z którą awansował do fazy play-off w rozgrywkach 2 Ligi Żużlowej. Szwed wystąpił w 7 meczach i 35 razy pojawił się na torze. Wygrał 12 z nich, po 9 razy zajmował drugie i trzecie miejsce a w 5 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,914 co było 14 wynikiem w całej lidze. Po zakończeniu kampanii 2022 zdecydował się na transfer do klubu z 1. Ligi Żużlowej i zasilił szeregi TŻ Ostrovii.

Nowy zawodnik klubu z Ostrowa Wielkopolskiego udzielił niedawno wywiadu portalowi polskizuzel.pl w którym opowiedział o kulisach swojej decyzji i potwierdził, że na jego transfer wpływ miała między innymi rozmowa z Oliverem Berntzonem który jest jego przyjacielem. Victor Palovaara potwierdził także, że miał oferty z innych klubów.

Eduard Krcmar: „Z minionego sezonu na pewno nie mogę być zadowolony”

– Miałem inne oferty, ale kiedy otrzymałem propozycję z Ostrowa, to myślałem już tylko o tym, żeby z niej skorzystać. Jestem z tego powodu naprawdę podekscytowany. Rzeczywiście, najpierw rozmawiałem z Oliverem. To od niego padło pytanie, czy byłbym zainteresowany przyjściem do Ostrowa. Nie ukrywam, że taka perspektywa bardzo mnie ucieszyła. Cieszę się, że później rozmowy potoczyły się w dobrym kierunku. Teraz chcę zrobić wszystko, by pomóc nowej drużynie w wygrywaniu – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Victor Palovaara.

Zawodnik opowiedział także o przygotowaniach do sezonu 2023 oraz celach zarówno swoich, jak i zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego.

– Uważam, że mamy naprawdę dobry zespół z dużą liczbą świetnych zawodników, którzy mogą punktować w każdym spotkaniu. Chcemy wygrywać i za każdym razem będziemy do tego dążyć. Jeśli chodzi o mnie, to celem jest przede wszystkim rozwój, więc chciałbym poprawić się względem ubiegłego sezonu. W związku z tym trenuję naprawdę ciężko. Równie dużą wagę przykładam do pracy nad sprzętem. Chcę, żeby wszystko było gotowe na 100 proc., kiedy ruszą rozgrywki – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Victor Palovaara.

Reklamy

Fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia

MAGAZYN ŻUŻLOWY, GOŚCIEM WALDEMAR SADOWSKI – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×