Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Eduard Krcmar: “Z minionego sezonu na pewno nie mogę być zadowolony”

Eduard Krcmar

Autor: Sebastian Krauz

Eduard Krcmar: “Z minionego sezonu na pewno nie mogę być zadowolony”

Eduard Krcmar w sezonie 2022 był jednym z liderów drugoligowej Stali Rzeszów i ulubieńcem miejscowej publiczności. Czech skradł serca kibiców “Żurawi” swoją kapitalną jazdą w końcówce sezonu, kiedy to często w pojedynkę ciągnął wynik Stali. Nie dziwi zatem fakt, że włodarze klubu z ulicy Hetmańskiej zdecydowali się przedłużyć z nim kontrakt także na przyszły rok.

Eduard Krcmar na początku minionego roku miał olbrzymie problemy z ustabilizowaniem formy i dobre mecze przeplatał przeciętnymi. W drugiej części sezonu, Czech odnalazł jednak formę i stał się jednym z liderów “Żurawi”. Kibice pamiętaj między innymi jego kapitalne szarże z meczu pomiędzy miejscową Stalą a Kolejarzem Rawicz oraz kapitalną postawę w meczu pomiędzy Unią Tarnów.

W minionym sezonie Eduard Krcmar wystąpił w 11 meczach “Żurawi” i pojawił się na torze 49 razy. Wygrał 18 biegów, 11 razy był trzeci a 19 razy trzeci. W 10 biegach nie zdobył punktów, co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,898 co było drugim wynikiem w ekipie Stali (lepszą miał tylko Kevin Woelbert).

Nie dziwi zatem fakt, że włodarze klubu z ulicy Hetmańskiej zdecydowali się przedłużyć z nim kontrakt także na przyszły rok. Eduard Krcmar udzielił niedawno wywiadu klubowym mediom, w którym podsumował miniony sezon a także powiedział o celach jakie stawia sobie przed nadchodzącym sezonem.

Ruszyła zbiórka pieniężna dla Andrieja Kudriaszowa

Na wstępie zawodnik krótko podsumował miniony sezon i szczerze przyznał, że nie jest z niego całkowicie zadowolony. Zaznaczył jednak, że cieszy się z faktu, że w przyszłym roku nadal będzie startował w Rzeszowie.

Reklamy

– Z minionego sezonu na pewno nie mogę być zadowolony. Do połowy sezonu miałem problemy sprzętowe, które przekładały się na brak zdobyczy punktowych. Natomiast druga część sezonu ułożyła się po mojej myśli, co także widać było w punktach. Mogę powiedzieć, że teraz już wiem, nad czym muszę pracować, żeby od samego początku sezonu 2023 było dobrze. Mocno wierzę, że tak właśnie będzie. Przyznam, że pojawiły się zapytania z innych klubów. Zdecydowałem się pozostać w Rzeszowie, bo po tym roku spędzonym tutaj jestem zadowolony. Po zakończeniu sezonu porozmawialiśmy z klubem, szybko porozumieliśmy się i stąd taka decyzja – powiedział Eduard Krcmar w rozmowie z klubowymi mediami.

Zawodnik, na razie ma podpisane kontrakty z klubami z dwóch lig (Polska i Czechy) jednak jak zaznaczył, jeśli pojawi się jakaś ciekawa oferta, na pewno się nad nią zastanowi. Eduard Krcmar zdradził także, że mocno przygotowuje się do przyszłego sezonu. Trenuje indywidualnie z trenerem w poniedziałki, środy i piątki, wtorki poświęca na bieganie a czwartki na jazdę na rowerze. Zawodnik powiedział także o planach na przyszły rok i celach jakie sobie stawia.

– Mamy fajny skład, zbudowany z dobrych zawodników. Mam ogromną nadzieję i na pewno zrobimy ku temu wszystko, by powalczyć o jak najlepszy wynik – najpierw wykonać krok w postaci awansu do play-off, a później postarać się powalczyć o coś więcej. Jeśli chodzi o mnie i mój plan, to mogę powiedzieć, że przedstawia się on następująco: poniedziałek, środę i piątek przeznaczam na treningi indywidualne z trenerem, wtorki to bieganie, natomiast w czwartki jeżdżę na rowerze. Sobotę zostawiam sobie wolną, natomiast niedziela to basen lub sauna i regeneracja. Staram się urozmaicać treningi, by pracować nad jak najlepszą formą i być w stu procentach gotowym do sezonu powiedział Eduard Krcmar w rozmowie z klubowymi mediami.

Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY, GOŚCIEM WALDEMAR SADOWSKI – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×