Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Unia znów osłabiona przyjeżdża do Torunia. Apator liczy na pierwsze zwycięstwo. Apator Toruń – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

Unia
Fot. Czarny Productions

Autor: Paweł Płóciniak

Best Speedway Tv

Unia znów osłabiona przyjeżdża do Torunia. Apator liczy na pierwsze zwycięstwo. Apator Toruń – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

W piątek o godzinie 18:00 rozpoczniemy drugą rundę PGE Ekstraligi spotkaniem Apatora Toruń z Fogo Unią Leszno. Gospodarze po porażce na inaugurację w Gorzowie liczą na pierwsze zwycięstwo, tym bardziej że Byki przystąpią do tego pojedynku bez swojego lidera – Janusza Kołodzieja.

Po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi w lepszych nastrojach są goście, którzy pokonali na swoim torze Tauron Włókniarz Częstochowa i dopisali pierwsze dwa oczka do ligowej tabeli. Natomiast Apator Toruń na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie przegrał różnicą dwunastu punktów. Przed spotkaniem wydawało się, że będzie to wyrównane starcie obu drużyn, ale gorzowska Stal od początku do samego końca kontrolowała wynik.

Goście z Leszna podejdą do spotkania w Toruniu bez Janusza Kołodzieja. Lider Byków wystąpił w pierwszej kolejce i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny zdobywając trzynaście punktów. Jednak nadal odczuwa skutki złamania mostka i razem ze sztabem szkoleniowym uznali, że lepiej będzie kontynuować rehabilitację. Przed leszczyńską Unią dużo ważniejsze mecze w kontekście walki o utrzymanie, więc tam Kołodziej będzie bardziej potrzebny drużynie

Trener Rafał Okoniewski zdecydował się na zamianę numerami młodzieżowców, dzięki czemu w pierwszej serii dwukrotnie wystartuje Damian Ratajczak. Utalentowany junior bardzo dobrze rozpoczął sezon notując siedem punktów i bonus na swoim koncie w meczu ligowym, a także zwyciężając ostatnio w turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. Jeden z liderów Unii Andrzej Lebiediew również może zaliczyć pierwsze starty w tym roku do bardzo udanych.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

Do składu Apatora na to spotkanie po absencji podczas pierwszej kolejki wraca Wiktor Lampart. Wychowanek Stali Rzeszów tuż przed startem rozgrywek uczestniczył w groźnie wyglądającym upadku z Krzysztofem Buczkowskim, przez który opuścił mecz z ebut.pl Stalą Gorzów. Zawodnik U24 Torunian jest już po pierwszych jazdach po przerwie i będzie mógł na niego liczyć w piątkowym meczu trener Piotr Baron.

Nowy szkoleniowiec Apatora Toruń Piotr Baron jak to ma w swoim zwyczaju nie za bardzo lubi zmieniać numerów startów swoich zawodników i tak też jest tym razem. Układ par pozostaje taki sam jak podczas meczu w Gorzowie. Wszyscy w Toruniu na pewno liczą na poprawę Pawła Przedpełskiego, który przeciwko ebut.pl Stali Gorzów w pierwszej rundzie PGE Ekstraligi zdobył tylko jeden punkt nie pokonując przy tym żadnego rywala.

Spotkanie otwierające drugą rundę PGE Ekstraligi Apator Toruń – Fogo Unia Leszno odbędzie się w piątek 19 kwietnia. Planowany początek pojedynku jest na godzinę 18:00, transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eleven Sports. Rolę sędziego podczas tego meczu będzie pełnić Michał Sasień.

728x90 Zuzel2024 3x39 042024

FOGO Unia Leszno

1. Bartosz Smektała

2. Andrzej Lebiediew

3. Janusz Kołodziej

4. Keynan Rew

5. Grzegorz Zengota

6. Damian Ratajczak

7. Antoni Mencel

KS Apator Toruń

9. Patryk Dudek

10. Robert Lambert

11. Wiktor Lampart

12. Paweł Przedpełski

13. Emil Sajfutdinow

14. Mateusz Affelt

15. Krzysztof Lewandowski

żużel
Fot. Czarny Productions
Apator Toruń
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *