Żużel - Best Speedway Tv

Unia Tarnów – SpecHouse PSŻ Poznań. Kto lepszy w nowym rozdaniu? [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Unia Tarnów – SpecHouse PSŻ Poznań. Kto lepszy w nowym rozdaniu? [ZAPOWIEDŹ]

Unia Tarnów

Unia Tarnów – SpecHouse PSŻ Poznań. Kto lepszy w nowym rozdaniu? [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą sobotę o godz. 16, na stadionie Jaskółcze gniazdo w Tarnowie, zawody 2 ligi żużlowej zainaugurują zespoły Unii Tarnów oraz stojący na ich przeciw zawodnicy SpecHouse PSŻ Poznań.

glowne 4
Fot. Paweł Wilczyński


Obie ekipy przystępują do tegorocznych rozgrywek po kompletnie nieudanych sezonach. Unia Tarnów w kiepskim stylu pożegnała się z eWinner 1 ligą, zdobywając w niej jedynie trzy punkty za jedno zwycięstwo z bonusem w starciu z Orłem Łódź, w pozostałych często nie nawiązując walki z rywalami o pełną pulę w meczu.

Niewiele lepiej rozgrywki 2021 wyglądały w zespole poznańskich Skorpionów. SpecHouse PSŻ Poznań zakończył je ostatecznie na szóstym miejscu, zdobywając dziesięć punktów w których warte odnotowania są jedynie domowe wygrane z ówczesnym 7R Stolaro Stal Rzeszów oraz z Optibet Lokomotiv Daugavpils.

Dwukrotne zwycięstwa i wyprzedzenie jedynie niemieckiego Wölfe Wittstock, kończacego rozgrywki bez choćby punktu, nie przynosi poznaniakom chwały.

Nowy sezon 2022 to jednak czas wewnętrznych przemian w obu drużynach, począwszy od personalnego przewietrzenia szatni zawodników a skończywszy na uregulowaniu wszystkich dotychczasowych bolączek organizacyjnych, wpływających na takie a nie inne funkcjonowanie obu klubów.

Unia Tarnów wróciła do nazwisk zawodników, którzy w jej barwach w niedawnej przeszłości prezentowali się z bardzo dobrej strony a mowa tu o doświadczonym Szwedzie Peterze Ljungu czy wychowanku Patryku Rolnickim. Doświadczeni Australijczyk Troy Batchelor oraz Fin Tero Aarnio także powinni przypomnieć sobie, że wciąż potrafią być szybcy.

Oskar Bober oraz młodzieżowiec Piotr Świercz są jedynymi zawodnikami w awizowanym składzie na pierwsze spotkanie w sezonie, którzy jeździli w drużynie Jaskółek w poprzednim roku i na tym nie poprzestając dalej chcą stanowić mocne punkty jakie niewątpliwie ma w tym roku Unia Tarnów.

O rewolucji jaka przeszła w SpecHouse PSŻ Poznań napisano już chyba wszystko, czas więc na pierwszy prawdziwy test dla nowej ekipy, w której także zostały jedynie dwa solidne ogniwa z ubiegłego sezonu: Duńczyk Jonas Seifert-Salk oraz Robert Chmiel. Skorpiony po listopadowym okienku transferowym nie próżnowały do ostatniej chwili i tym sposobem stały się autorem najgłośniejszego transferu w całej lidze.

Rune Holta bo o nim mowa, to ósmy najlepiej punktujący zawodnik poprzedniego sezonu eWinner 1 ligi w barwach ROW Rybnik, mimo blisko pół setki wiosen na karku, wciąż wydaje się być szybkim jeźdźcem co zapewne zamierza udowodnić w Poznaniu. Jego kolega z pary z poprzedniego zespołu Kacper Gomólski, również ma postawione bardzo ambitne zadanie bycia jednym z liderów Skorpionów.

W tym zadaniu pomagać im będą powracający z gnieźnieńskiej macierzy Kevin Fajfer oraz dwóch zdolnych młodzieżowców w osobach Łotysza Francisa Gustsa oraz Oliviera Buszkiewicza. Wydaje się, że na tą chwilę takie zestawienie personaliów w drużynie Skorpionów jest najbardziej optymalne i może przynieść oczekiwany efekt w postaci wyjazdowej wygranej. Czy tak faktycznie będzie? Dowiemy się tego po piętnastej gonitwie sobotniego meczu.

Awizowane składy:

awizowany tarnow
Fot. facebook Unia Tarnów
awizowany poznan
Fot. facebook PSŻ Poznań
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×