06# SpecHouse PSŻ Poznań – Nierozliczona przeszłość skorpionów. [PODSUMOWANIE]

Kolejną drużyną na mapie naszych jesiennych podsumowań będzie szósta drużyna obecnych rozgrywek 2 ligi żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań.

Tak jak to miało miejsce przed sezonem 2020, tak i przed startem obecnych rozgrywek, drużyna SpecHouse PSŻ Poznań, nie ustrzegła się problemów organizacyjnych. Jeszcze przed pierwszym meczem stało się jasne, że ze względu na zaległe zobowiązania klubu, nie wystartuje awizowany w listopadzie, kreowany na jednego z liderów Eduard Krcmar.

galeria 1 1


Podopieczni trenera Piotra Palucha pomimo niemrawego początku, zaczęli zdobywać punkty i wydawało się, że złapali dobry rytm w walce o fazę playoff. Najlepszym tego dowodem były: wysoka wygrana u siebie z 7R Stolaro Stal Rzeszów oraz również domowe, niespodziewane pokonanie przedsezonowych faworytów z Łotwy. Marzenia o awansie do decydującej fazy sezonu, zostały jednak szybko zweryfikowane a ostatecznie przekreśliła je domowa porażka z późniejszym triumfatorem rozgrywek zespołem Trans MF Landshut Devils.

Najmocniejszą strzelbą SpecHouse PSŻ Poznań drugi sezon z rzędu okazał się Kevin Wölbert, doświadczony reprezentant Niemiec ze swoimi dokonaniami, zajął ostatecznie czwarte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników całej ligi. Jako ciekawostkę warto też dodać, że lider Skorpionów w 64 na 65 startów, ukończył je z co najmniej punktem. Największym jego wsparciem byli młodzi Duńczycy Matias Nielsen oraz Jonas Seifert-Salk.

galeria 2 1


Najsłabszymi ogniwami drużyny byli bez wątpienia juniorzy, którzy osiągnęli najsłabsze wyniki pośród wszystkich formacji młodzieżowych w lidze. Wiele więcej włodarze SpecHouse PSŻ Poznań spodziewali się także po krajowych seniorach Robercie Chmielu oraz Larsie Skupieniu, mający obaj w prawdzie za sobą lepszy sezon od poprzedniego, jednak ich dobre występy były niejednokrotnie przeplatane przeciętnymi lub słabymi meczami w ich wykonaniu.

galeria 3 1


A jak to wyglądało w liczbach? O tym wiele powiedzą jak zwykle bezwzględne statystyki.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Kevin Wölbert1265301816100002,27711,83
2.Matias Nielsen6278710100011,9268,00
3.Rafał Karczmarz8391595810011,9238,50
4.Jonas Seifert-Salk94281711600001,8817,67
5.Robert Chmiel1149814141100111,5106,00
6.Lars Skupień115113109843221,4316,18
7.Kacper Kłosok9300181920000,3331,11


Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Marcus Birkemose29223011001,4446,50
2.Tero Aarnio15004100000,8004,00
3.Jan Rachubik621008511420,3811,33
4.Szymon Szwacher412003501300,3330,75
5.Jakub Szpytma411002510300,1820,50
6.Mikołaj Czapla13000110100,0000,00



Wyniki w sezonie 2021:

1. 7R Stolaro Stal Rzeszów 56:34 (D)
2. MSC Wölfe Wittstock 49:41 (W)
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 36:54 (D)
4. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 40:50 (W)
5. Trans MF Landshut Devils 34:56 (D)
6. Optibet Lokomotiv Daugavpils 34:55 (W)
7. Optibet Lokomotiv Daugavpils 49:41 (D)
8. Trans MF Landshut Devils 32:58 (W)
9. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 42:48 (D)
10. OK Bedmet Kolejarz Opole 35:55 (W)
11. MSC Wölfe Wittstock 58:32 (D)
12. 7R Stolaro Stal Rzeszów 36:54 (W)

Bilans w sezonie 2021:

12 meczów, 10 Punktów, 2 Bonusy, 4 Zwycięstwa, 0 Remisów,
8 Porażek, Bilans małych punktów -77

#DrugajestEkstra

Foto: Sandra Rejzner


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *