Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów się wzmocniła. Jest nowy junior w zespole

Unia Tarnów się wzmocniła. Jest nowy junior w zespole
Fot. Janek_Rachubik/Instagram

Autor: Jakub Bielak

Unia Tarnów się wzmocniła. Jest nowy junior w zespole

Jan Rachubik dołączył do drużyny Unii Tarnów. Młodzieżowiec został wypożyczony z drużyny mistrzów Polski, Orlen Oil Motoru Lublin do końca sezonu 2024.

Młodzieżowiec, który skończy w tym roku 19 lat nie miał żadnych szans na to, by przebić się do podstawowego składu lubelskich „Koziołków”. Wypożyczenie do drużyny z Krajowej Ligi Żużlowej pozwoli mu z kolei nadal startować w Lublinie w rozgrywkach U-24 Ekstraligi, dzięki czemu zawodnik będzie miał wiele okazji do jazdy.

Unia Tarnów bez dwóch zdań potrzebowała juniora, by podwyższyć poziom rywalizacji w zespole na tej pozycji. Formacja seniorska tarnowian jest w tym sezonie imponująca, jednak najmłodsi zawodnicy nie dorastają jeszcze poziomem do walki o najwyższe cele, nawet na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W pierwszym meczu wyjazdowym Jan Heleniak oraz Miłosz Grygolec zdobyli tylko jeden punkt „z urzędu”, a pierwszy z nich spotkanie zakończył z dwoma literkami obok swojego nazwiska. Rachubik ma stać się liderem tej formacji.

Pierwszą okazję do sprawdzenia się w boju 18-latek będzie miał za tydzień, 28 kwietnia. Wówczas tarnowska Unia uda się na wyjazd do Landshut.

żużel
Fot. Paweł Wilczyński
434413978 10228886431599880 5832213857389137074 n
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *