Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów przystąpi do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej? Prezes przekazał datę ogłoszenia decyzji

Unia Tarnów
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Unia Tarnów przystąpi do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej? Prezes przekazał datę ogłoszenia decyzji

Ostatnio wiele znaków zapytania mamy przy dwóch ekipach mających wystartować w Krajowej Lidze Żużlowej. Jedną z nich niespodziewanie okazała się być Unia Tarnów, będąca na papierze głównym faworytem rozgrywek. Aktualnie nikt nie może być w 100 procentach pewien, że wystartują oni w ogóle w lidze, a decyzje klubu mamy poznać już w przyszłym tygodniu, o czym poinformował prezes „Jaskółek”.

Unia Tarnów z problemami

Tarnowska Unia może nie przystąpić do rozgrywek, taki scenariusz, biorąc pod uwagę to, jaki skład zbudowali, wydawałby się jeszcze nie dawno tylko nocnym koszmarem. Tymczasem w Tarnowie, jak poinformował ostatnio Robert Wardzała, obawy są realne, gdyż główny sponsor drużyny Grupa Azoty nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Z tego też powodu podobne problemy z przystąpieniem do rozgrywek ma Chemik Police zasłużony żeński zespół siatkarski.

Decyzja w przyszłym tygodniu

Wszyscy więc oczekują na kolejne wieści w sprawie startu drużyny w lidze. Jak w rozmowie z Radiem Kraków przekazał prezes klubu, decyzja ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu. Są oni jednak pozytywnie nastawieni, a rozmowy cały czas trwają. Na stadionie w Tarnowie zaś możemy zobaczyć, że przygotowują już oni tor pod pierwsze treningi dla zawodników.

– W przyszły wtorek będziemy chcieli podać finalnie, czy klub wystartuje w rozgrywkach, czy niestety nie będziemy przystępować. Do rozgrywek są 4 tygodnie. Chcemy, żeby zawodnicy mieli świadomość, czy jedziemy zgodnie z planem. Część środków z drobnych sponsorów zgromadziliśmy. Kwota 1,5 miliona jest na bieżące, organizacyjne rzeczy. Mam nadzieję, że naszą sportową postawą uda się wpłynąć na decyzję Grupy Azoty lub innych potencjalnych sponsorów – powiedział Kamil Góral dla Radia Kraków.

Rozgrywki Krajowej Ligi Żużlowej startują już w tym miesiącu, a nadal nie jesteśmy pewni, ile zespołów weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach. Przyszłość Speedway Kraków ma wyjaśnić się w ciągu dwóch nadchodzących tygodni, z kolei w sprawie Unii będziemy wiedzieć więcej już we wtorek. W przypadku najgorszego scenariusza i braku tych dwóch ekip w lidze konieczna będzie korekta terminarza i powrót do czterozespołowych play-offów, więc na wieści z obu ośrodków czekają wszyscy.

376860280 986953355678079 6534207454835980144 n
Fot. Jakub Malec
376815067 986952972344784 3118951429420662143 n
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *