Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów po pierwsze punkty w sezonie. Czy goście zaskoczą i pokonają „Jaskółki”? [ZAPOWIEDŹ]

Unia Tarnów
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Unia Tarnów po pierwsze punkty w sezonie. Czy goście zaskoczą i pokonają „Jaskółki”? [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę oczy żużlowego świata będą zwrócone przede wszystkim na drugą rundę FIM Speedway Grand Prix, która odbędzie się na Stadionie Narodowym. Przed rywalizacją najlepszych zawodników globu poznamy jednak pełne rozstrzygnięcia Krajowej Ligi Żużlowej po trzech kolejkach. Rozegrane zostanie bowiem zaległe spotkanie drugiej kolejki rozgrywek pomiędzy Unią Tarnów a Polonią Piła.

Pierwotnie mecz w Tarnowie miał odbyć się w sobotę 20 kwietnia. Wtedy pogoda nie była jednak łaskawa dla żużlowców, wskutek czego podjęto decyzje o przełożeniu spotkania na inny termin. Władze ligi wyznaczyły go na 11 maja, co oznaczało, że obie ekipy w międzyczasie pojadą w starciach trzeciej kolejki.

W niej Unię Tarnów czekało wyjazdowe starcie z Trans MF Landshut Devils. „Jaskółki” po zaciętej walce przegrały jednak w delegacji, a tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 47:42 na korzyść „Diabłów”. To oznaczało, że po dwóch rundach tarnowianie, którzy byli faworytami do awansu przed sezonem, nie mieli na swoim koncie żadnych dużych punktów, co przekładało się na ostatnie miejsce w tabeli. Uspokajać miejscowych fanów mogło to, że jechali oni na dwóch bardzo trudnych terenach. W sobotę Unia będzie chciała wejść na zwycięską ścieżkę i pokonać w pierwszym meczu u siebie Polonię Piła. Wydaje się, że to gospodarze są faworytami do sięgnięcia po wygraną.

Drużyna z Piły natomiast w przeciwieństwie do „Jaskółek” ma za sobą dwa domowe starcia. Na inaugurację Polonia pokonała wysoko OK Kolejarz Opole 54:36. Ostatni mecz podopiecznych Hansa Nielsena skończył się dla nich bardzo boleśnie. Pilanie minimalnie przegrali z Ultrapur Startem Gniezno, czego przyczyną był bardzo słaby początek w ich wykonaniu. Zdołali oni zniwelować stratę z ośmiu punktów do dwóch, jednak Start odparł ataki Polonii, pokonując ich dwoma punktami. Przed spotkaniem w Tarnowie goście nie należą do faworytów, jednak nie można odbierać im szans na walkę. Zagadką pozostaje jednak fakt, jak zespół będzie spisywać się na wyjazdach.

Polonia Piła do boju o kolejne punkty do ligowej tabeli przystąpi w najlepszym możliwym zestawieniu. Hans Nielsen zdecydował się tylko na jedną małą zmianę w składzie swojej drużyny względem spotkania ze Startem. Profesor z Oksfordu postanowił zamienić numerami startowymi Norberta Kościucha i Jonasa Knudsena. Z kolei w zespole Unii Tarnów nie zobaczymy awizowanego Davida Bellego. Francuz w ostatnią sobotę doznał kontuzji podczas eliminacji SEC, a w jego miejsce zatrudniony został Matić Ivacić, który znów pokaże się tarnowskiej publiczności w biało-niebieskich barwach. Prócz tej wymuszonej roszady trener Stanisław Burza nie zdecydował się na inne zmiany.

Zaległy mecz drugiej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej pomiędzy Unią Tarnów a Polonią Piła został zaplanowany na godzinę 16: 30 w sobotę 11 maja. Kibice będą mogli śledzić to spotkanie w telewizji na antenie Canal+ Sport 5.

Awizowane składy:

Polonia Piła
1. Adam Ellis
2. Norbert Kościuch
3. Jonas Jeppesen
4. Jonas Knudsen
5. Wiktor Trofimow
6. Błażej Wypior
7. Tobiasz Musielak

Unia Tarnów

9. Daniel Jeleniewski
10. Marko Lewiszyn
11. Adrian Cyfer
12. David Bellego
13. Timo Lahti
14. Jan Rachubik
15. Jan Heleniak

376814882 986953692344712 8500335101485066800 n
Fot. Jakub Malec
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *