Żużel - Best Speedway Tv

Unia Tarnów kontraktuje dwóch nowych zawodników | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Unia Tarnów kontraktuje dwóch nowych zawodników

Unia Tarnów

Unia Tarnów kontraktuje dwóch nowych zawodników

Unia Tarnów nie próżnuje na rynku transferowym. Kilka dni temu klub poinformował o przedłużeniu współpracy z Piotrem Pióro, a teraz włodarze “Jaskółek” poinformowali o zakontraktowaniu dwóch nowych zawodników.

Pierwszym z nich jest dobrze znany w Tarnowie Ernest Koza. Koza jest wychowankiem Unii i w “Jaskółczym Gnieździe” startował w latach 2012-2015 orz 2019-2021. Poprzedni rok spędził w Starcie Gniezno. W barwach klubu z pierwszej stolicy Polski wystąpił w 13 meczach i uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,302 i był to 41 wynik w całej lidze. Koza to między innymi dwukrotny medalista Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (złoty – 2012 oraz srebrny – 2013) a także dwukrotny brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (2014, 2015).

Sheffield Tigers Triumfują w Premiership League Cup

Drugim zawodnikiem, który dołącza do ekipy z Tarnowa jest jeden z najlepszych zawodników w 2 Lidze Żużlowej, czyli Rene Bach. Duńczyk w Polsce ściga się od lat i reprezentował już barwy klubów m.in. z Łodzi, Bydgoszczy, Krakowa, Piły, Rzeszowa i Daugavpils. 32-latek to minionym roku nie miał okazji na zbyt wiele startów, ponieważ już na początku sezonu doznał poważnej kontuzji kości udowej, przez co wystąpił tylko w dwudziestu biegach ligowych. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 2,150. Bach to dwukrotny srebrny medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii (złoty – 2010 oraz brązowy – 2008),

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Unia Tarnów kontraktuje dwóch nowych zawodników

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×