Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów kontraktuje dwóch nowych zawodników

Żużlowej Unia Tarnów
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Sebastian Krauz

Unia Tarnów kontraktuje dwóch nowych zawodników

Unia Tarnów nie próżnuje na rynku transferowym. Kilka dni temu klub poinformował o przedłużeniu współpracy z Piotrem Pióro, a teraz włodarze „Jaskółek” poinformowali o zakontraktowaniu dwóch nowych zawodników.

Pierwszym z nich jest dobrze znany w Tarnowie Ernest Koza. Koza jest wychowankiem Unii i w „Jaskółczym Gnieździe” startował w latach 2012-2015 orz 2019-2021. Poprzedni rok spędził w Starcie Gniezno. W barwach klubu z pierwszej stolicy Polski wystąpił w 13 meczach i uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,302 i był to 41 wynik w całej lidze. Koza to między innymi dwukrotny medalista Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (złoty – 2012 oraz srebrny – 2013) a także dwukrotny brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (2014, 2015).

Sheffield Tigers Triumfują w Premiership League Cup

Drugim zawodnikiem, który dołącza do ekipy z Tarnowa jest jeden z najlepszych zawodników w 2 Lidze Żużlowej, czyli Rene Bach. Duńczyk w Polsce ściga się od lat i reprezentował już barwy klubów m.in. z Łodzi, Bydgoszczy, Krakowa, Piły, Rzeszowa i Daugavpils. 32-latek to minionym roku nie miał okazji na zbyt wiele startów, ponieważ już na początku sezonu doznał poważnej kontuzji kości udowej, przez co wystąpił tylko w dwudziestu biegach ligowych. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 2,150. Bach to dwukrotny srebrny medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii (złoty – 2010 oraz brązowy – 2008),

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Unia Tarnów kontraktuje dwóch nowych zawodników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *