Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Sheffield Tigers Triumfują w Premiership League Cup

Sheffield Tigers

Autor: Małgorzata Olejniczak

Oceń Wpis

Sheffield Tigers Triumfują w Premiership League Cup

Zmagania King’s Lynn Stars i Sheffield Tigers o Premiership League Cup były ukoronowaniem mijającego sezonu na Wyspach Brytyjskich.

Pierwszy mecz o wspomniane trofeum odbył się odbył się 17 października 2022 r., kiedy to na Adrian Flux Arena miejscowe Gwiazdy uległy Tygrysom 39:51. Ekipa z Sheffield nie dała wtedy żadnych szans gospodarzom, a do zwycięstwa poprowadzili ją: Tobiasz Muslielak (12+1), Adam Ellis (11+1) i Lewis Kerr (10+1), wpierani przez pozostałych członków drużyny na czele z Jackiem Holderem (8+3). Dwójka liderów ekipy gospodarzy: Frederik Jakobsen (12), Thomas Jorgensen (11+1) nie miała takiego wsparcia wśród zawodników Gwiazd, co skutkowało dwunastopunktową zaliczką Tygrysów przed rewanżem na własnym torze.

Drugie spotkanie finałowe odbyło się na Owlerton w minioną środę i także na domowym owalu dominowali zawodnicy Sheffield Tigers, ponownie pokonując King’s Lynn Stars, tym razem 50:34 (spotkanie z powodu ulewy zakończyło się po 14 biegu). W dwumeczu Tygrysy wygrały 101:73, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, której ekipie należał się Puchar Ligi w roku 2022.

Szybko poszło! Gleb już w nowym klubie!

Menedżer Sheffield Tigers Simon Stead nie krył zadowolenia z sukcesu.

Przez cały sezon byliśmy świetni, więc fakt, że mamy nagrodę za nasze wysiłki pod koniec roku, jest tym, na co zasłużyliśmy. Myślę, że musimy bardzo mocno podziękować obsłudze toru, kibicom za przybycie, a także żużlowcom za 110 procent zaangażowania oraz sędziemu (Chris Durno) za to, że nie ingerował dzisiaj w wydarzenia na torze. Listopadowy żużel nigdy nie będzie piękny, ale tor rzeczywiście był naprawdę dobrze przygotowany i zobaczyliśmy na nim kilka świetnych wyścigów – powiedział.

Zdobywając Premiership League Cup ekipa Sheffield Tigers nieco osłodziła sobie niedawną porażkę z Belle Vue Aces w finale Premiership.

Sheffield Tigres 50: Adam Ellis 10, Tobiasz Musielak 9+1, Connor Mountain 9+1, Kyle Howarth 7+2, Sam Masters 7+1, Lewis Kerr 5, James Wright 3+1

King’s Lynn Stars 34: Richard Lawson 14, Richie Worrall 9+1, Thomas Jorgensen 3+1, Frederik Jakobsen 3, Jason Edwards 3, Tom Brennan 2+1, Nicolai Klindt z/z

fot. Facebook Sheffield Speedway

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Sheffield Tigers Triumfują w Premiership League Cup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×