Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Niesamowita wymiana ciosów w Lesznie! FOGO UNIA LESZNO remisuje z NOVYHOTEL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45 [RELACJA]

Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Edyta Wojdeł

Niesamowita wymiana ciosów w Lesznie! FOGO UNIA LESZNO remisuje z NOVYHOTEL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45:45 [RELACJA]

Za nami kolejne spotkanie 3. rundy PGE Ekstraligi. FOGO Unia Leszno zremisowała z Novyhotel Falubazem Zieloną Górą. Obie drużyny zaciekle walczyły o punkty, do samego końca. Rewelacyjną dyspozycją wykazali się Andrzej Lebiediew i Jarosław Hampel. Natomiast Janusz Kołodziej odnotował bardzo dobry powrót na domowy owal.

Pierwszą serię startów rozpoczął biegowy remis. Najlepszą dyspozycją wykazał się Jarosław Hampel. Takim samym wynikiem zakończył się bieg juniorski, tym razem jednak, na mecie jako pierwszy zameldował się reprezentant FOGO Unii Leszno – Damian Ratajczak. W trzecim starcie tego popołudnia, znakomitą prędkość na torze, zaprezentował Grzegorz Zengota. Keynan Rew starał się walczyć o jeden punkt z Janem Kvechem, jednakże nie zdołał dogonić czeskiego żużlowca, co finalnie przyniosło ponowny wynik 3:3. Ostatnie starcie, przed równaniem, było tak samo wyrównane. Janusz Kołodziej powrócił na domowy owal w pełni sił, prezentując się doskonale od startu do mety.

Początek drugiej kolejki rozpoczęła zacięta walka o punkt, pomiędzy Keynanem Rew, a Przemysławem Pawlickim. Australijczyk, wygrał z Polakiem, niestety na wyjeździe z ostatniego łuku upadł, w wyniku czego odnotowano kolejny remisowy rezultat. Szósty bieg, po zaciekłym starciu o pierwszą pozycję pomiędzy Zengotą, a Hampelem, ponownie zwieńczył wynik 3:3. Kolejny wyścig od startu bardzo dobrze rozpoczęli goście. Leszczyńskie Byki odbiły drugą i trzecią pozycję, jednak na ostatnim okrążeniu zdefektował Janusz Kołodziej. Kolejkę zakończyła pierwsza w tym spotkaniu dwupunktowa wygrana Falubazu Zielonej Góry.

Po drugim równaniu toru ponownie rozpoczęliśmy od biegowego remisu. Wyścig dziewiąty przerwał upadek Bartosza Smektały i Michała Curzytka. Leszczyński Byk zdefektowała, a jadący z rezerwy taktycznej reprezentant Falubazu nie zdołał go ominąć. Decyzją sędziego Smektała został wykluczony. Drugą odsłonę biegu wynikowo dla leszczyńskiej Unii uratował Janusz Kołodziej, który z całych sił walczył z Jarosławem Hampelem i finalnie zameldował się na mecie jako pierwszy. Kolejny start, po raz pierwszy tego popołudnia, zakończyła dwupunktowa wygrana gospodarzy. Remis 30:30.

Czwarta seria startów rozpoczęła się dominacją żużlowców z Zielonej Góry, a zarazem pierwszą tego dnia czteropunktową wygraną. Bieg dwunasty przyniósł ponownie rezerwę taktyczną w ekipie gości. Pod taśmą zameldował się Michał Curzytek, w miejsce Jana Kvecha. Zacięta rywalizacja przyniosła dwupunktową wygraną FOGO Unii Leszno. Ostatni wyścig przed biegami nominowanymi przyniósł dziewiąty remis tego zaciętego spotkania. Co finalnie pozwoliło żużlowcom Novyhotel Falubazu Zielonej Góry na utrzymanie dwupunktowej przewagi.

Wyścig czternasty obfitował w ostrą rywalizację o punkty. Finalnie Damian Ratajczak zdołał pokonać tuż przed metą Przemysława Pawlickiego. Meczowy remis tuż przed ostatnim pojedynkiem tego popołudnia. Ostatni start należał od startu do Andrzeja Lebiediewa. Z Łotyszem poradził sobie jednak Jarosław Hampel. Natomiast Janusz Kołodziej dogonił i wyprzedził Piotra Pawlickiego. Finalnie pierwsze spotkanie FOGO Unii Leszno i Novyhotel Falubazu Zielonej Góry zakończyło się remisem 45:45.

FOGO UNIA LESZNO 45 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVXIVXVRazem
9Bartosz Smektała22w04
10Janusz Kołodziej3d331+110+1
11Andrzej Lebiediew1+1333212+1
12Keynan Rew0u112
13Grzegorz Zengota323019
14Hubert Jabłoński000
15Damian Ratajczak31+1138+1
16Antoni Mencel00

NOVYHOTEL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 45 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVXIVXVRazem
1Jarosław Hampel3323314
2Jan Kvech1+101+1
3Rasmus Jensen021+1205+1
4Przemysław Pawlicki2122+129+1
5Piotr Pawlicki2321+108+1
6Krzysztof Sadurski21+103+1
7Oskar Hurysz1+1102+1
8Michał Curzytek123
MAAS 290324 23
Fot. Marta Astachow
Janusza Kołodzieja
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *