Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Po niełatwej walce wygrali!. Ultrapur Start Gniezno – Polonia Piła 49:41 [RELACJA]

Ultrapur Start Gniezno
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Edyta Wojdeł

Po niełatwej walce wygrali!. Ultrapur Start Gniezno – Polonia Piła 49:41 [RELACJA]

Za nami jedyne rozegrane w dniu dzisiejszym spotkanie 8. kolejki Krajowej Ligi Żużlowej. Na domowym owalu Ultrapur Start Gniezno zdobył trzy punkty, wygrywając ośmioma punktami!

Gospodarze spotkanie rewanżowe rozpoczęli z dwupunktową przewagą wywalczoną w Pile. Pierwszy wyścig już na wstępie przerwał ruch Adama Ellisa, który w ostatnim momencie uratował się przed dotknięciem taśmy. W powtórce biegu było bardzo ciasno na pierwszym łuku. Najlepiej poradził sobie Adam Ellis jednakże na ostatnich metrach drugiego okrążenia wyprzedził go Sam Masters. Zapewniło to gospodarzom dwupunktową wygraną. Bieg juniorski po wielu przetasowaniach i defekcie Mikołaja Czapli, zakończył się remisem.

Po dodatkowym roszeniu toru obserwowaliśmy kolejny biegowy remis. Oczekiwań gospodarzy zdecydowanie nie spełnił tym razem Kevin Woelbert. Czwarty start zdominowali żużlowcy Poloni Piły. Po raz pierwszy meldując się na mecie na dwóch pierwszych pozycjach. Dając tym samym dwupunktowe prowadzenie gościom.

Drugą turę wyścigów, tego jakże ciepłego, sobotniego popołudnia w Gnieźnie, ponownie rozpoczął remis. Nie inaczej potoczył się szósty bieg, w którym po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Kevin Fajfer. Ostatnie starcie również przyniosło wynik 3 do 3. Polonia Piła utrzymała prowadzenie.

Trzecia seria startów zapoczątkowana została zaciętą walką o punkty, zakończoną kolejnym remisem. Następnie nastąpiła ponowna wymiana ciosów na torze pomiędzy gospodarzami z Gniezna, a gośćmi z Piły. Nie dało to jedna konkretnego zwycięstwa żadnej z drużyn. W dziesiątym biegu gospodarze zdecydowali się na rezerwę zwykłą. Mikołaj Czapla zastąpił Kevina Woelberta. Nie dało to jednak zbyt wiele, obserwowaliśmy już ósmy remis.

Wyścig jedenasty całkowicie zdominowali żużlowcy z Piły. Zwiększając tym samym swoją przewagę do czterech punktów i przechylając szalę dwumeczu na swoją stronę. Gospodarze w kolejnym starciu zwyciężyli dwoma punktami, było to dopiero drugie zwycięstwo gnieźnian tego popołudnia. Zmobilizowany zawodnicy Startu podwójnie wygrali trzynasty bieg. Remisując spotkanie i przywracając swoją dwupunktową przewagę w dwumeczu.

Pierwszy bieg nominowany przerwał upadek Viktora Trofimowa, który decyzją sędziego został wykluczony. Gospodarze wykorzystali przewagę i w powtórce wyścigu przyjechali na 5 do 1. Osamotniony Norbert Kościuch nie był w stanie dogonić rywali. Ostatni start w Gnieźnie również należał całkowicie do gospodarzy, dając im finalnie 3 punktowe zwycięstwo, meczowe oraz dwumeczowe.

Ultrapur Start Gniezno 49 pkt.

9. Hubert Łęgowik 1, 0, 3, 1, 3
10. Casper Henriksson 0, 3, 0, 3, 2
11. Sam Masters 3, 3, 2, 3, 3
12. Kevin Woelbert 0, 0,
13. Kevin Fajfer 3, 3, 3, 2, 2
14. Patryk Budniak 3, 1, 0, 0
15. Mikołaj Czapla 0, 0, 1, 1

Polonia Piła 41 pkt.

1. Adam Ellis 2, 2, 2, 2, 1
2. Norbert Kościuch 1, 1, 1, 2, 1
3. Jonas Jeppesen 0, 1, 2, 0
4. Mathias Pollestad 2, 2, 1, 3, 0
5. Viktor Trofimow 2, 2, 3, 1, U
6. Dawid Grzeszczyk 1, 3, 0
7. Tobiasz Musielak 2, 1, 0

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *