Żużel - Best Speedway Tv

Trzy punkty dla Gdańska i dalsza szansa na Play Off. Posumowanie meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trzy punkty dla Gdańska i dalsza szansa na Play Off. Posumowanie meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Aforti Start Gniezno

Trzy punkty
bstv 1536x162 1
Trzy punkty dla Gdańska i dalsza szansa na Play Off. Posumowanie meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno 2
Spis treści

Trzy punkty dla Gdańska i dalsza szansa na Play Off. Posumowanie meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Aforti Start Gniezno

W niedzielę 18 lipca o godzinie 16:30 w ramach 12. kolejki eWinner 1. Ligi na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego mecz rewanżowy odjechali Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Aforti Start Gniezno.


Brak zawodnika wystawionego w awizowanym składzie gości uzupełnił jednak Fredrik Jakobsen, a w miejsce Kevina Fajfera nastąpiła zmiana na Szymona Szwachera. W Wybrzeżu tak, jak to było przypuszczane pod 16. wystawiony został debiutujący Drew Kemp. Po pierwszym spotkaniu, które wygrało Gniezno (50:39) to właśnie goście mieli sporą zaliczkę do zdobycia bonusu. Sytuacja jednak się odwróciła, gdyż wynik w drugim spotkaniu był po stronie gospodarzy (52:37), więc dwumecz skończył się wynikiem 91:87 dla Gdańska.

Trzy punkty, które były bardzo potrzebne zespołowi Wybrzeża dały im dalsze szanse na walkę o Play Off. Podczas zawodów problem zawodnikom sprawiał tor, który zaczął się rozpadać i tylko dzięki swoim umiejętnością żużlowcy unikali upadków.

Przewaga gospodarzy była widoczna już od samego początku, ponieważ po pierwszej serii Gdańszczanie wygrywali 17:6. W czwartym biegu Gniezno zaliczyło niesamowitego pecha, ponieważ obydwóch ich reprezentantów sędzia musiał wykluczyć. Jadący na drugim miejscu w rezerwie zwykłej za Szymona Szwachera Philip Hellstroem-Baengs upadł na drugim okrążeniu, a po chwili Marcel Studziński również zaliczył upadek. O ile ten pierwszy wstał o własnych siłach to do drugiego przyjechała karetka. Do końca zawodów Marcel nie pojawił się już w tym meczu.

Po szóstym wyścigu zarządzono kosmetykę toru, a ta trwała aż 20 minut ! To nie zmieniło jednak względem zwycięstw biegowych, tutaj dalszą przewagę budowali gospodarze. Po 13. starcie wynik dwumeczu był praktycznie na styku, ponieważ różnica wynosiła raptem 2 punkty już dla Gdańska. Dopiero biegi nominowane ostatecznie zdecydowały o tym kto zgarnie bonus.

Reklamy


W drużynie Wybrzeża wszyscy ładnie punktowali, a liderem okazał się Jakub Jamróg, który zdobył 12 oczek, a zaraz po nim 11+1 miał Wiktor Kułakow. Rasmus Jensen i Krystian Pieszczek dorzucili do łącznej puli równo po 9 puntków, przegrywając tylko po razie. Juniorzy w sumie przywieźli 9 punktów z dwoma bonusami, ale lepszym z nich był Piotr Gryszpiński (6+2). Słabszą formą zaprezentował się Michał Gruchalski 2 pkt. w czterech startach) i tego meczu na pewno nie uzna za udany z jego strony. Debiut, czyli Drew Kemp nie dostał jednak szansy na popisanie się na torze.


Dużo gorzej pojechali żużlowcy z Gniezna. Niby patrząc na wyniki są tutaj dwie dwucyfrówki, bo Peter Kildemand i Timo Lahti zdobyli w sumie 21 oczek z bonusem (odpowiednio 11 i 10+1), ale w sześciu wyścigach. Kolejnym zawodnikiem, który dołożył w miarę dobrą zdobycz był Oskar Fajfer 9+1, ale tak samo jak poprzednicy jechał sześć razy. “Dwójka” do rozpoczęcia zawodów nie była znana, jednak jadący pod nią Jakobsen nie okazał się złym wyborem.

Duńczyk dostał cztery szanse powalczenia z rywalami, a to dało rezultat 5 punktów w tym tylko jednej przegranej. Formacja juniorska również nie pomogła zbytnio swojemu zespołowi, ponieważ po upadku Studzińskiego i dwóch defektach Czapli łączna suma ich zdobyczy była równa 2+1. Dziury w tym teamie były na tyle duże, że zaliczkę jaką mieli na bonus została przechwycona przez rywali.


Dla Gdańska ta wygrana jest niesamowicie radosną sprawą, bo dzięki niej dalej mogą walczyć o Play Off.

Punktacja :

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 52pkt.
9. Rasmus Jensen 9 (3,1,3,2,0)
10. Krystian Pieszczek 9 (3,2,1,0,3)
11. Jakub Jamróg 12 (1,3,3,3,2)
12. Michał Gruchalski 2 (0,1,1,d)
13. Wiktor Kułakow 11+1 (3,2,3,1,2*)
14. Piotr Gryszpiński 6+2 (2*,2,2*)
15. Alan Szczotka 3 (3,d,0)
16. Drew Kemp NS

Aforti Start Gniezno 37 pkt.
1. Peter Kildemand 11 (0,3,0,2,3,3)
2. Frederik Jakobsen 5 (2,1,0,2)
3. Oskar Fajfer 9+1 (2,2,1,1,2*,1)
4. Szymon Szwacher 0 (-,-,-,-,-)
5. Timo Lathi 10+1 (1*,3,2,3,0,1)
6. Marcel Studziński 0 (0,w,-)
7. Mikołaj Czaja 2+1 (1,d,d,1*)
8. Philip Hellstroem-Baengs 0 (w,0)

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×