Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Trzy mecze Bauhaus Ligan we wtorkowy wieczór oraz jeden w czwartek

Trzy mecze

Autor: Edyta Wojdeł

Trzy mecze Bauhaus Ligan we wtorkowy wieczór oraz jeden w czwartek

Już dziś 12.07 o godz. 19:00 rozegrane zostaną aż trzy spotkania szwedzkiej Bauhaus Ligan:
Masarna Avesta – Eskilstuna Smederna
Kumla Indianerna – Lejonen Gislaved
Dackarna Målilla – Rospiggarna Hallstavik
.
Natomiast w czwartek 14.07 o tej samej porze Lejonen Gislaved powalczy na domowym torze z Västervik Speedway.

W pierwszym z dzisiejszych spotkań drużyna z końca tabeli podejmie, na domowym torze w Aveście, liderów szwedzkiej klasyfikacji. To będzie dziewiąty mecz Masarny. Jak do tej pory zawodnicy tej drużyny, na osiem rozegranych pojedynków, zdołali wygrać tylko jeden, na własnym torze, z Dackarną Målilla. Znacznie lepiej prezentuje się sytuacja byłego pięciokrotnego mistrza Bauhaus LiganEskilstuna Smederna. Drużyna ta odjechała już dziewięć spotkań, w których poniosła tylko jedną klęskę podczas wyjazdowego meczu w Västervik. Czy jutrzejszy mecz okaże się kolejną ciężką przeprawą dla zawodników z Avesty? W składzie tej drużyny wystąpi dwóch Polaków: Krzysztof Buczkowski oraz Przemysław Pawlicki. Natomiast skład „górującej” Smederny zasilać będą: Kacper Woryna, Grzegorz Zengota oraz Patryk Wojdyło.

Masarna Avesta:
1. Krzysztof Buczkowski
2. Przemysław Pawlicki
3. Rohan Tungate (K)
4. Jan Kvech
5. Antonio Lindbäck
6. Philip Hellström-Bängs
7. Francis Gusts

Eskilstuna Smederna:
1. Michael Jepsen Jensen (K)
2. Peter Kildemand
3. Kacper Woryna
4. Grzegorz Zengota
5. Pontus Aspgren
6. Patryk Wojdyło
7. Joel Andersson


Drugi z pojedynków zostanie rozegrany w miejscowej Kumli. Gospodarze zajmują czwarte miejsce w tabeli Basuhaus Ligan, a w ośmiu rozegranych meczach, na swoim koncie, odnotowali cztery zwycięstwa, jeden remis oraz trzy porażki. Mecze rozegrane na domowym torze w Kumli zakończone były dwukrotnym zwycięstwem, jednym remisem i jedną porażką. Tym razem zawodnikom Indianerny przyjdzie podjąć drużynę z drugiego miejsca klasyfikacji – Lejonen Gislaved. Żużlowcy tego zespołu odjechali już dziewięć meczy, w których siedmiokrotnie odnosili zwycięstwo.

W drużynie gospodarzy wystąpi tylko jeden Polak – Norbert Krakowiak. Za to goście przyjadą do Kumli z aż trzema polskimi zawodnikami: Jarosławem Hampelem, Dominikiem Kuberą oraz Bartoszem Zmarzlikiem. Warto przypomnieć, że cała ta trójka w ubiegłą sobotę stanęła na podium pierwszej rundy Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Można zatem uznać, że goście mają szansę odjechać ten mecz „po mistrzowsku”.

Kumla Indianerna:
1. Niels-Kristian Iversen (K)
2. Norbert Krakowiak
3. Chris Holder
4. David Bellego
5. Max Fricke
6. Jonatan Grahn
7. Gustaw Grahn

Lejonen Gislaved:
1.Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera (K)
3. Dimitri Bergé
4. Bartosz Zmarzlik
5. Oliver Berntzon
6. Mathias Thörnblom
7. Casper Henriksson


Ostatnie wtorkowe zmagania to pojedynek drużyn z szóstego i siódmego miejsca w tabeli. Gospodarz tego meczu i jednocześnie zeszłoroczny mistrz szwedzkiej Bauhaus Ligan, który w ośmiu rozegranych meczach odnotował, aż siedem porażek. Co niestety wcale nie brzmi jak próba powtórzenia osiągnięcia sprzed roku. Zespół Dackarny zasila, co prawda, Maciej Janowski, ale i On odnotowuje w tym sezonie wzloty i upadki.

W Målilli drużyna gospodarzy podejmie Rospiggarnę Hallstavik, która znajduje się tylko o jedną pozycję wyżej w klasyfikacji szwedzkiej ligi. Żużlowcy tej drużyny odjechali już dziewięć spotkań, dzięki czemu na swoim koncie posiadają, co prawda tyle samo porażek, co ich przeciwnicy, ale jedno zwycięstwo więcej. W drużynie gości polskimi reprezentantami będą Szymon Woźniak oraz Adrian Miedziński.
Ten mecz fani żużla będą mogli śledzić w telewizji, na kanale Eleven Sports 1 o godz. 19:00.

Dackarna Målilla:
1. Rasmus Jensen
2. Nikolai Klindt
3. Maciej Janowski
4. Jacob Thorssell (K)
5. Brady Kurtz
6. Ludvig Lindgren
7. Filip Hjelmland

Rospiggarna Hallstavik:
1. Szymon Woźniak
2. Adrian Miedziński
3. Kim Nilsson
4. Viclot Palovaara
5. Timo Lahti
6. Daniel Henderson
7. Kai Huckenbeck


Również w tym tygodniu, w czwartek 14.07 o godz. 19:00 odbędzie się jeszcze jedno spotkanie Bauhaus Ligan. Dwukrotnie, w odstępie jednego dnia, pojedzie zespół Lejonen Gislaved. Po gościnnych występach w Kumli, szwedzkie Lwy na swoim domowym torze podejmą drużynę Västervik Speedway. Żużlowcy tej drużyny, w ośmiu rozegranych przez siebie meczach, jako jedyni, nie ponieśli w tym sezonie jeszcze żadnej porażki, a ich najsłabszym spotkaniem był remis z Indianerną. Czy Västervik podtrzyma szczęśliwą passę? Czy może przerwie ją obstawione „gwiazdami” Lejonen? Tego dowiemy się już niebawem.

fot. Pascal Lindh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *