Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

FIM Speedway of Nations 2022 przeniesiony!

FIM Speedway of Nations

Autor: Redakcja

FIM Speedway of Nations 2022 przeniesiony!

FIM Speedway of Nations 2022 został przeniesiony z Esbjerg do Vojens Speedway Center. Czterodniowe wydarzenie, które ma ukoronować drużynowych mistrzów świata 2022, będzie nadal rozgrywane od 27 do 30 lipca, ale teraz odbędzie się w domu FIM Speedway GP Danii – Vojens – sponsorowanym przez firmę ECCO.

Zmiana była konieczna, ponieważ dyrektor generalny EMS Event AsP Lars Guldager Dyhr ustąpił ze stanowiska z powodu złego stanu zdrowia, a zarząd tej firmy nie był w stanie kontynuować organizacje imprezy.

Niedoszli organizatorzy są wdzięczni, że partnerzy z Vojens Speedway Center za chęć organizacji wydarzenia w tak krótkim czasie i na współpracę z nimi, aby pierwszy FIM SON nowej ery pod globalnym promotorem Discovery Sports Events był wielkim sukcesem.

Vojens Speedway Center znajduje się zaledwie 71 km od Granly Speedway Arena w Esbjerg i jest nadzieja, że spowoduje to jak najmniej zakłóceń w planach podróży zarówno zespołów, jak i kibiców. Informacje o biletach zostaną ogłoszone wkrótce. Losowanie i format FIM SON pozostaje bez zmian.

Zawody rozpoczną się w środę, 27 lipca, pierwszym półfinałem, z półfinałem 2 w czwartek, 28 lipca i SON2 w piątek, 29 lipca. Trzy najlepsze kraje z każdego półfinału dołączą do Danii w finale FIM SON w sobotę, 30 lipca.

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *