Żużel - Best Speedway Tv

FIM Speedway of Nations 2022 przeniesiony! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
FIM Speedway of Nations

FIM Speedway of Nations 2022 przeniesiony!

FIM Speedway of Nations 2022 przeniesiony!

FIM Speedway of Nations 2022 został przeniesiony z Esbjerg do Vojens Speedway Center. Czterodniowe wydarzenie, które ma ukoronować drużynowych mistrzów świata 2022, będzie nadal rozgrywane od 27 do 30 lipca, ale teraz odbędzie się w domu FIM Speedway GP Danii – Vojens – sponsorowanym przez firmę ECCO.

Zmiana była konieczna, ponieważ dyrektor generalny EMS Event AsP Lars Guldager Dyhr ustąpił ze stanowiska z powodu złego stanu zdrowia, a zarząd tej firmy nie był w stanie kontynuować organizacje imprezy.

Niedoszli organizatorzy są wdzięczni, że partnerzy z Vojens Speedway Center za chęć organizacji wydarzenia w tak krótkim czasie i na współpracę z nimi, aby pierwszy FIM SON nowej ery pod globalnym promotorem Discovery Sports Events był wielkim sukcesem.

Vojens Speedway Center znajduje się zaledwie 71 km od Granly Speedway Arena w Esbjerg i jest nadzieja, że spowoduje to jak najmniej zakłóceń w planach podróży zarówno zespołów, jak i kibiców. Informacje o biletach zostaną ogłoszone wkrótce. Losowanie i format FIM SON pozostaje bez zmian.

Zawody rozpoczną się w środę, 27 lipca, pierwszym półfinałem, z półfinałem 2 w czwartek, 28 lipca i SON2 w piątek, 29 lipca. Trzy najlepsze kraje z każdego półfinału dołączą do Danii w finale FIM SON w sobotę, 30 lipca.

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

×