Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Trwa wyścig o Przyjemskiego, który jedną nogą jest już w Lublinie!

Przyjemskiego
Fot. Sonia Kaps

Autor: Marcin Boroch

Trwa wyścig o Przyjemskiego, który jedną nogą jest już w Lublinie!

Wiktor Przyjemski to jeden z najbardziej utalentowanych młodzieżowców. Stąd też nie może narzekać na oferty od najlepszych zespołów z PGE Ekstraligi. Na chwilę obecną najbliżej pozyskania zawodnika 1.ligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz jest aktualny Mistrz Polski, Platinum Motor Lublin.

Grzegorz Zengota o relacjach z kibicami i tym kogo nie zabiera do swojego busa, aby nie zakłócić przygotowań do spotkania

Nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie kluby PGE Ekstraligi z wyłączeniem ZOOleszcz GKMu Grudziądz i FOGO Unii Leszno są zainteresowani usługami utalentowanego juniora z Bydgoszczy — Wiktora Przyjemskiego.

Według naszych informacji świeżo upieczony Drużynowy Mistrz Europy do lat 23 jest jedną nogą w Platinum Motorze Lublin, wygrywając wyścig o zawodnika z ebut.pl Stalą Gorzów i Betard Spartą Wrocław.

Gorzów Wielkopolski spasował, gdyż nieoficjalnie mówi się, że zakontraktowanie trzech muszkieterów, tj.: Andersa Thomsena, Martina Vaculika i Szymona Woźniaka kosztowało ich nawet 10 milionów złotów i zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na kolejny bardzo duży wydatek, jakim niewątpliwie byłby transfer Wiktora Przyjemskiego.

18-latek mimo bardzo młodego jest drugim najskuteczniejszym żużlowej w 1.lidze, ustępując miejsca jedynie Przemysławowi Pawlickiemu.

Statystyki Wiktora Przyjemskiego w sezonie 2023:

  • Biegi – 62
  • Mecze – 13
  • Średnia punktowa na bieg – 2,436
  • Średnia punktowa na mecz – 11,23 (wyższą mają: Pawlicki, Buczkowski i Łoktajew)
  • Wygranych wyścigów – 39 (tylko Pawlicki ma więcej – 40)
  • Miejsce w rankingu – 2

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *