Przejdź do treści
Aktualności

Selekcjoner reprezentacji Polski nie zgadza się z obecnym kierunkiem rozwoju żużla

reprezentacji polski
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Selekcjoner reprezentacji Polski nie zgadza się z obecnym kierunkiem rozwoju żużla

Ostatnie lata przyniosły spory rozwój jeśli chodzi o dyscyplinę sportu, jaką jest żużel. Do przodu prócz infrastruktury i finansów, poszedł również sprzęt, a z każdym rokiem jest on coraz lepszy i dokładniejszy. Taki kierunek ewolucji żużla nie przypada do gustu selekcjonerowi reprezentacji Polski.

Już w tym momencie wydatki zawodników na sprzęt są ogromne, co sprawia, że żużel stał się bardzo kosztownym sportem, a być może będzie jeszcze droższym. Na temat takiego kierunku rozwoju speedway’a na kanale YouTube Park Maszyn wypowiedział się Rafał Dobrucki. Selekcjoner kadry w długim wywiadzie z prowadzącymi wyraził swoją dezaprobatę względem zmian, jakie zachodzą w żużlu.

Cały czas idziemy jakby w tym kierunku, który jest zły moim zdaniem niestety, bo ciągle słyszę, że do Formuły 1 się porównujemy, no, z czym my do Formuły 1, mamy jednego producenta silników, szanujmy się. Trochę skromności. Natomiast nie ukrywam, że żużel może się rozwijać, tylko nie w tą stronę.

Powiedział Rafał Dobrucki w wywiadzie dla Parku Maszyn.

Słowa trenera kadry narodowej mogą dawać do myślenia, gdyż już teraz sprzęt odgrywa kolosalne znaczenie w wyścigach. Zawodnik bez dobrego motocykla nie ma szans w walce z rywalami. Obawa jest więc uzasadniona, jednak istnieje szansa na to, że takie głosy przyniosą jakiekolwiek zmiany.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *