Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Transfery Żużlowe. Dawid Rempała, Rohan Tungate w Falubazie Zielona Góra. Fricke zostaje!

Transfery Żużlowe

Autor: Aleksandra Gucia

Transfery Żużlowe. Dawid Rempała, Rohan Tungate w Falubazie Zielona Góra. Fricke zostaje!

Dziś klub z południowej części województwa lubuskiego ogłosił jacy zawodnicy zasilą kadrę Falubazu w przyszłym sezonie. Do Maxa Fricke i Rohana Tungate dołączył Dawid Rempała, który w zielonogórskich barwach spędzi dwa sezony.

Młodzieżowiec do Zielonej Góry przyszedł z Unii Tarnów. Dlaczego Rempała zdecydował się na jazdę w Falubazie?

– Od pierwszych rozmów fajnie mi się układa współpraca z zarządem. Podobało mi się, że Zielona Góra tak chce mi pomóc. Wiem, że mam tu szansę na rozwój i dlatego wybrałem Zieloną Górę. Chcemy awansować do Ekstraligi, pierwsza liga jest strasznie mocna, to nie to, co dawniej. Pewnie będzie teraz najsilniejsza od lat dzięki nowym zawodnikom, którzy mają ekstraligowe doświadczenie –
wyjaśnił Dawid Rempała w wywiadzie dla klubowej telewizji.

W klubie na kolejny sezon zostaje Max Fricke. Mimo że Australijczyk ma ważny kontrakt dużo mówiło się o potencjalnej zmianie barw. Ostatecznie stały uczestnik Grand Prix pozostanie w Falubazie, by pomóc „Myszom” wrócić do elity. Z pewnością będzie to czołowy zawodnik eWinner 1. Ligi, a jego obecność wniesie bardzo dużo.

Falubaz sprowadził z Tarnowa również Rohana Tungate’a, który podobnie, jak Rempała jest po udanym sezonie. Australijczyk już rok temu miał udać się do Zielonej Góry, ale uniemożliwił mu to przepis o zawodniku U24.

253932888 5182845575064067 5583192525015551365 n
fot. Falubaz Zielona Góra facebook

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *