Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Diabelski rewanż? Trans MF Landshut Devils – Optibet Lokomotiv Daugavpils [ZAPOWIEDŹ]

Trans MF Landshut Devils

Autor: Dawid Procajło

bstv 1536x162 1
Diabelski rewanż? Trans MF Landshut Devils - Optibet Lokomotiv Daugavpils [ZAPOWIEDŹ] 3

Diabelski rewanż? Trans MF Landshut Devils – Optibet Lokomotiv Daugavpils [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższy piątek 23.07 o godz.16 na OneSolar Arena w Landshut, zostanie rozegrane zaległe spotkanie w ramach trzeciej kolejki 2 ligi żużlowej pomiędzy miejscowym Trans MF Landshut Devils a przyjezdną drużyną Optibet Lokomotiv Daugavpils.

Dla drużyny menedżera Sławomira Kryjoma, będzie to okazja do rewanżu za inaugurujący rozgrywki mecz rozegrany na Łotwie, gdzie ówcześni gospodarze pokonali przyjezdną ekipę z Bawarii 47:42. Zapowiada Nam się zatem bardzo interesująca walka nie tylko o wygraną w meczu ale także o punkt bonusowy.

Awizowane składy:

awizowane sklady
Diabelski rewanż? Trans MF Landshut Devils - Optibet Lokomotiv Daugavpils [ZAPOWIEDŹ] 4


Diabełki przystąpią do tego spotkania mocno podbudowane wysoką wygraną nad poznańskimi Skorpionami. Zgodnie z oczekiwaniami, wiodącymi postaciami był tercet seniorów: Kai Huckenbeck, Martin Smolinski oraz Dimitri Berge, którzy w tym spotkaniu uzyskali dwucyfrowe zdobycze punktowe. Z dobrej strony po raz kolejny w tym sezonie pokazał się młody diabełek Norick Bloedorn, który nie zaliczył wprawdzie przebojowego występu jak na inaugurację gdzie obok Kaia Huckenbecka był najlepiej punktującym zawodnikiem ale po raz kolejny przywiózł solidne ważne punkty. O ile postawa Mariusa Hillebranda i Tobiasa Buscha nie była wielkim zaskoczeniem, tak z pewnością obniżkę formy względem początku sezonu, zalicza w ostatnich meczach, solidny wcześniej Michael Haertel.

Łotewskie lokomotywy pod dowództwem Nikołaja Kokina także w ostatnim czasie notują bardzo dobre wyniki. Potwierdzeniem tego było ostatnie spotkanie z rzeszowskimi żurawiami na własnym terenie wygrane stosunkiem 50:39. Po słabszym przegranym meczu w Poznaniu, swoją formę bardzo szybko odbudowali liderzy drużyny w postaciach Jewgienija Kostygowa, Olega Michaiłowa oraz Tomasa H. Jonassona.

W drużynie z miasta nad Dźwiną także mają młodzieżowca, z którego są dumni, a jest nim nie kto inny jak Francis Gusts. W ostatnich spotkaniach w podstawowym składzie drużyny z Daugavpils prezentuje się nie trzech jak to było dotychczas a 4 zawodników U21. Takie odważne ruchy trenera, świadczą o silę łotewskiej młodzieży, której liderem jest wspomniany Francis Gusts. Największym zmartwieniem szkoleniowca Lokomotivu jest niewątpliwie słaba postawa doświadczonych Hansa Andersena oraz Kjastasa Puodżuksa.

Dla kibiców 2 ligi żużlowej to spotkanie zapowiada się arcyciekawie i bez cienia wątpliwości, po tym co zobaczyliśmy w pierwszym spotkaniu obu drużyn, można być pewnym, że będziemy świadkami wielu emocjonujących zdarzeń. Na pozór popołudniowa przystawka do wieczornych spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, może okazać się wyśmienitym daniem, które będzie Nas trzymało w sytości aż do 15 biegu.

#DrugajestEkstra

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×