Przejdź do treści
Aktualności

Tragiczne informacje z Gorzowa. Nie żyje Bogusław Nowak, pierwszy trener Bartosza Zmarzlika

Bogusław Nowak
Fot. Stal Gorzów/Facebook

Autor: Piotr Ziomek

Tragiczne informacje z Gorzowa. Nie żyje Bogusław Nowak, pierwszy trener Bartosza Zmarzlika

Dramatyczne informacje dotarły do nas w to środowe popołudnie. W wieku siedemdziesięciu dwóch lat odszedł od nas Bogusław Nowak. Wielka legenda Stali Gorzów, oraz pierwszy trener Bartosza Zmarzlika.

Nowak to jeden z najlepszych polskich żużlowców swojego pokolenia. Został on drużynowym wicemistrzem świata w roku 1977. Podczas zawodów we Wrocławiu, dokonał tego razem z między innymi Edwardem Jancarzem, inną legendą Gorzowskiej Stali. Nowak ze Stalą związany był przez piętnaście sezonów, to jedna z największych legend „Stalowców”. Poza Gorzowem, jeździł on także w barwach Unii Tarnów, w której zakończyły swoją sportową karierę. Stało się to w roku 1988.

Karierę tą zakończyła fatalna kontuzja, której doznał 4 maja 1988 roku, podczas finału Mistrzostw Polski Par Klubowych, w wyniku którego doznał m.in. złamania kręgosłupa. Do końca życia musiał przez to poruszać się na wózku inwalidzkim. Nie przeszkodziło mu to jednak w wychowaniu wielkiej gwiazdy, ponieważ pod jego skrzydłami swoją karierę zaczynał czterokrotny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik. Zmarzlik wiele razy podkreślał, jak wiele zawdzięcza Nowakowi. Składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego.

450591347 1026966432762848 7915025050771079303 n 1
Fot. Stal Gorzów/Facebook

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *