Tor w Gorzowie bez licencji!


Środowy poranek nie przyniósł pozytywnych informacji dla Stali Gorzów. Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała oświadczenie, w którym poinformowała o zawieszeniu licencji toru na stadionie im. Edwarda Jancarza. Oznacza to, że na gorzowskim owalu obowiązywać będzie zakaz jakiejkolwiek jazdy, w tym również treningów.


Powodem zawieszenia licencji gorzowskiego toru jest jego zły stan. Jest to konsekwencja prac, które rozpoczęły się na stadionie, w związku z rozbudową lóż VIP. Gorzowianie nie zgłosili wjazdu ciężkiego sprzętu, który stanowi ingerencję w tor. W wyniku tej sprawy klubowi grozi postępowanie dyscyplinarne.

Prezes Stali Gorzów na wczorajszej konferencji informował, że z powodu złego stanu toru oraz niekorzystnej prognozy pogody Stal Gorzów została zmuszona do odwołania zaplanowanych sparingów i szukania obiektu zastępczego, na którym zawodnicy będą mogli przygotowywać się do zbliżającego się sezonu. Zakaz treningów obowiązywać będzie aż do momentu odbioru toru i przywrócenia licencji.

Już w najbliższy piątek na treningach w Gorzowie mają stawić się wszyscy zawodnicy tamtejszego klubu. Prezes Marek Grzyb poinformował, że w takiej sytuacji drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego będzie starała się skorzystać z uprzejmości innego klubu. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy są przygotowani na taki wariant.

Fot. speedwaygp.com

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *