bstv 1
Tor w Gorzowie bez licencji! 5

Tor w Gorzowie bez licencji!


Środowy poranek nie przyniósł pozytywnych informacji dla Stali Gorzów. Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała oświadczenie, w którym poinformowała o zawieszeniu licencji toru na stadionie im. Edwarda Jancarza. Oznacza to, że na gorzowskim owalu obowiązywać będzie zakaz jakiejkolwiek jazdy, w tym również treningów.


Powodem zawieszenia licencji gorzowskiego toru jest jego zły stan. Jest to konsekwencja prac, które rozpoczęły się na stadionie, w związku z rozbudową lóż VIP. Gorzowianie nie zgłosili wjazdu ciężkiego sprzętu, który stanowi ingerencję w tor. W wyniku tej sprawy klubowi grozi postępowanie dyscyplinarne.


Prezes Stali Gorzów na wczorajszej konferencji informował, że z powodu złego stanu toru oraz niekorzystnej prognozy pogody Stal Gorzów została zmuszona do odwołania zaplanowanych sparingów i szukania obiektu zastępczego, na którym zawodnicy będą mogli przygotowywać się do zbliżającego się sezonu. Zakaz treningów obowiązywać będzie aż do momentu odbioru toru i przywrócenia licencji.

Już w najbliższy piątek na treningach w Gorzowie mają stawić się wszyscy zawodnicy tamtejszego klubu. Prezes Marek Grzyb poinformował, że w takiej sytuacji drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego będzie starała się skorzystać z uprzejmości innego klubu. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy są przygotowani na taki wariant.

Fot. speedwaygp.com

baner 1200 200
Tor w Gorzowie bez licencji! 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *