Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Tom Brennan dostanie wreszcie szansę w Orle Łódź?

Tom Brennan

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Tom Brennan dostanie wreszcie szansę w Orle Łódź?

Tom Brennan to jeden z najbardziej utalentowanych młodych żużlowców na Wyspach Brytyjskich. W tym sezonie forma 21-latka eksplodowała i zwrócił on na siebie uwagę wielu polskich klubów. Wiele wskazuje jednak na to, że nie będziemy świadkami transferu z jego udziałem, bowiem Brennan ma dostać szanse na starty w barwach Orła Łódź.

Wychowanek Eastbourne Eagles od dłuższego czasu pokazuje, że drzemie w nim ogromny potencjał. 21-latek ma na swoim koncie już kilka sporych sukcesów, do których można zaliczyć Indywidualne Mistrzostwo Wielkiej Brytanii do lat 21 a także złote medale w klasach 124cc, 150cc, 250cc oraz 500cc. Tom Brennan to również drużynowy mistrz National League z 2018 roku, dwukrotny zwycięzca National League Knockout Cup w latach 2017 oraz 2018 a także zwycięzca Speedway of Nations z 2021 roku. Kończący się sezon 2022 zakończył srebrnym medalem w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii.

Nie dziwi zatem fakt, że wiele polskich klubów było zainteresowanych sprowadzeniem Brennana, który mógłby na lata obsadzić pozycję U24. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że Brennan pozostanie zawodnikiem Orła Łódź, z którym związał się kontraktem w roku 2021, jednak od tego czasu nie dostał większej szansy w barwach „Orłów„. Brennan w minionym sezonie wystąpił w ośmiu meczach Kolejarza Rawicz, w których uzyskał średnią na poziomie 1,576 pkt/bieg. W Łodzi ma dojść do przebudowy całej drużyny i Tom Brennan ma być jednym z beneficjentów tych zmian oraz dostać miejsce w pierwszym składzie, bowiem z klubu odejdzie prawdopodobnie Luke Becker, który ma trafić do Stelmetu Falubazu Zielona Góra.

Fot. British Speedway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×