Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Mateusz Cierniak – „Bardzo marzyłem o mistrzostwie”

Mateusz Cierniak

Autor: Redakcja

Mateusz Cierniak – „Bardzo marzyłem o mistrzostwie”

Mateusz Cierniak w piątek przypieczętował złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów. – „Bardzo marzyłem o mistrzostwie”– powiedział po zdobyciu złotego medalu.

– Ten sezon jest naprawdę bardzo złoty dla mnie, w zasadzie dzisiaj nie mogłem tego zepsuć, zwłaszcza po wygranych dwóch rundach w Pradze i Cardiff. Może nie czułem się pewnie, ale na pewno byłem bardzo podekscytowany, że to jest tak blisko. Bardzo marzyłem o mistrzostwie i w zeszłym roku, kiedy nie udało mi się awansować do cyklu, ale wystartowałem jako dzika karta w Krośnie, poczułem, że jestem w stanie dużo zrobić – powiedział Mateusz Cierniak przed kamerami Eurosportu.

Transfery Żużlowe. Składy 2023

– Ten sezon pokazał, że potrafię dobrze jeździć, jestem w miarę dobrym zawodnikiem, ale cały czas się uczę. Bardzo się cieszę, że tak się dla mnie kończy ten wieczór i ten sezon. Trzy zwycięstwa byłyby już fenomenalne, ale najważniejsze dla mnie jest to, że wygrałem w całym cyklu. – podkreślił młodzieżowiec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Przypomnijmy, żę SGP2 wygrał właśnie nasz zawodnik Mateusz Cierniak, srebro wywalczył Jan Kvech, a brąz Jakubowi Miśkowiakowi.

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *