Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Timo Lahti ponownie w łódzkim Orle w sezonie 2023

Unia Tarnów
Fot. Orzeł Łódź

Autor: Edyta Wojdeł

Timo Lahti ponownie w łódzkim Orle w sezonie 2023

Pochodzący z Finlandii żużlowiec już w tym roku był zakontraktowany przez drużynę H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, jednakże w podstawowym składzie brakowało dla niego miejsca. Czy w sezonie 2023 będzie inaczej?

Timo Lahti to trzydziestoletni żużlowiec pochodzący z Finlandii. Z drużyną z Łodzi był związany już w sezonach 2011 i 2016. Także w tym roku miał on podpisany kontrakt z Orłami. Niestety od początku rozgrywek w Łodzi brakowało dla niego miejsca w podstawowym składzie. W związku z powyższym, działacze łódzkiego klubu zgodzili się na wypożyczenie Fina do drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Lahti w gdańskiej drużynie spisywał się na prawdę dobrze. Przez co, w pewnym momencie, zarówno wśród fanów łódzkiego Orła, jak i działaczy klubu pojawiły się wątpliwości co do trafności jego wypożyczenia. W klasyfikacji generalnej eWinner 1. Ligi Fin uplasował się na 12 pozycji, czyli o dwa oczka wyżej niż Brady Kurtz, na którego łódzcy trenerzy stawiali przez cały sezon.

Czy w sezonie 2023 Timo Lahti będzie miał wreszcie okazję zaprezentować się w niebiesko-białym kevlarze? Bez wątpienia trzydziestoletni żużlowiec podpisując kolejny kontrakt z klubem H. Skrzydlewska Orzeł Łódź właśnie na to liczy. Jednakże jak będzie faktycznie dowiemy się wiosną.

ODWIEDŹ MAGZYN BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

fot. Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×