Żużel - Best Speedway Tv

Texom Stal Rzeszów - Budmax-Stal Polonia Piła. Czas na rewanż | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Texom Stal Rzeszów

Texom Stal Rzeszów – Budmax-Stal Polonia Piła. Czas na rewanż

Texom Stal Rzeszów – Budmax-Stal Polonia Piła. Czas na rewanż

W sobotę w ramach 9. kolejki 2. Ligi Żużlowej Texom Stal Rzeszów będzie podejmować Budmax-Stal Polonię Piła. W pierwszym starciu tych zespołów padł wynik 40:49 dla rzeszowian.

Gospodarze zapewne zrobią wszystko, aby te 3 punkty zostały w Rzeszowie. Szkoleniowiec Paweł Piskorz stara się integrować zespół i na razie wychodzi mu to bardzo dobrze. Stal Rzeszów zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli ligowej. Rzeszowianie odjechali do tej pory 5 spotkań. Świetnie w barwach rzeszowskiej Stali spisuje się Timi Salonem.

Kibice liczą na dobry występ Pawła Miesiąca, Dawida Lamparta i Huberta Łęgowika. Wydawać by się mogło, że w stolicy województwa podkarpackiego swoje miejsce na ziemi odnalazł Marcus Brikemose. Duńczyk po trudnym sezonie w Ekstralidze zmienił swoje nastawienie do czarnego sportu i w zespole z Rzeszowa otrzymał pełne wsparcie, co przekłada się na jego osiągnięcia. Dodatkowym atutem miejscowych będzie jazda na własnym torze.

Jeśli chodzi o gości, to niestety, ale nie są w komfortowej sytuacji. Zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Jednak to nie koniec problemów. We wtorek Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała w swoim komunikacie o zawieszeniu Tomasa H. Jonassona. Szweda nie zobaczymy w sobotnim meczu, jest to spore utrudnienie dla zespołu z Piły. Szansę na występ ma otrzymać Broc Nicol. Najskuteczniejszym żużlowcem w zespole gości jest Artur Mroczka. Jednak sam meczu nie wygra. Pilanie na wyjazdach spisują się słabo.

Czy Żurawie dopiszą 3 punkty do tabeli? Czy goście będą w stanie postawić się miejscowym? Kto wygra sobotnie starcie? Odpowiedzi na te pytania poznamy w sobotni wieczór.

Awizowane składy

Texom Stal Rzeszów:
9. Paweł Miesiąc
10. Hubert Łęgowik
11. Timi Salonen
12. Kevin Woelbert
13. Dawid Lampart
14.
15. Mateusz Majcher

Budmax-Stal Polonia Piła:
1. Artur Mroczka
2. Broc Nicol
3. Marcin Jędrzejewski
4. Lars Skupień
5. Tomasz Orwat
6. Ben Ernst

fot. Sandra Rejzner

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×