Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Texom Stal Rzeszów poinformowała o kontuzji zawodnika. Czeka go przerwa w startach

texom stal rzeszów
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Texom Stal Rzeszów poinformowała o kontuzji zawodnika. Czeka go przerwa w startach

Wczoraj odbyły się duńskie eliminacje do cyklów FIM Speedway Grand Prix oraz Tauron Speedway Euro Championship. Już w swoim pierwszym starcie groźny upadek zaliczyli Niels-Kristian Iversen oraz Jesper Knudsen.

Obóz gdańskiego Wybrzeża dość szybko poinformował kibiców, że ze zdrowiem starszego z Duńczyków jest wszystko w porządku, mimo że wycofał się on z kontynuowania zawodów w Danii. Podobną decyzję podjął Jesper Knudsen, chociaż w jego przypadku od początku spekulowano o groźniejszym urazie. Teraz informacje te potwierdziła Texom Stal Rzeszów, której barwy reprezentuje zawodnik w sezonie 2024.

Nasz zawodnik podczas wczorajszego finału duńskich eliminacji do SGP/SEC doznał urazu lewej dłoni oraz złamania kciuka. Przerwa w startach potrwa między 2 a 4 tygodnie” – przekazano w mediach społecznościowych rzeszowskiej Stali.

Należy się więc spodziewać, że więcej szans otrzyma Mateusz Świdnicki, który rywalizuje z młodym Duńczykiem, jeżeli chodzi o obsadę pozycji U-24. W pierwszym spotkaniu to wychowanek częstochowskiego Włókniarza zaczął w podstawowym składzie, jednak już po jednym starcie został zmieniony przez Knudsena, który wywalczył cztery punkty z bonusem.

Knudsen
Fot. Jakub Malec
stal rzeszow 2024
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *