Żużel - Best Speedway Tv

Texom Stal Rzeszów podejmie niewiadomą Enea Polonię Piłę [Texom Stal Rzeszów - Polonia Piła ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Texom Stal Rzeszów podejmie niewiadomą Enea Polonię Piłę [Texom Stal Rzeszów – Polonia Piła ZAPOWIEDŹ]

Stal Rzeszów

Texom Stal Rzeszów podejmie niewiadomą Enea Polonię Piłę [Texom Stal Rzeszów – Polonia Piła ZAPOWIEDŹ]

Już w niedzielę 16 kwietnia o godzinie 14 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się drugoligowe spotkanie między miejscową Stalą a Polonią Piłą. Dla obu drużyn będzie to pierwszy mecz w sezonie.

Reprezentacja Polski pewnie wygrała w Gdańsku w finale “A” DME

W całej Polsce w ostatnim tygodniu odwoływane były mecze ze względu na niekorzystną pogodę i opady. Dotyczyło to także drugiej ligii, w której odjechano tylko jedno spotkanie pomiędzy Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz a Optibet Lokomotivem Daugavpils. 

Jeszcze w trakcie przerwy zimowej bardzo dużo spekulowało się na temat drużyny z Piły. W połowie listopada żużlową społeczność obiegła informacja, że zespół nie wystąpi w rozgrywkach w 2023 roku. Wtedy powołano nowy klub pod wodzą Ryszarda Dołomisiewicza. Okazało się więc, że sytuacja finansowa klubu pozwoli im na start w drugiej lidze. 

Jest to jednak drużyna niewiadomych. Do Piły ściągnięto bowiem Daniel Hendersona i Michaela Palm Tofta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oboje nie mają praktycznie żadnego doświadczenia z ligą polską oraz z polskimi torami. Ten drugi zresztą już poinformował media, że wcale nie będzie jeździł w tym sezonie w barwach pilskiej Polonii. Przypomnijmy jednak, że w składzie są także tacy zawodnicy Marcin Jędrzejewski czy Artur Mroczka, a tuż przed meczem wypożyczony ze Stali Gorzów został jeszcze Timi Salonen. Ta drużyna może stać się jeszcze czarnym koniem rozgrywek. 

Texom Stal Rzeszów przed głównym rozpoczęciem sezonu odjechali sparing przeciwko drużynie z Rybnika. Klub z podkarpacia musiał uznać wyższość Rekinów, jednak spotkanie to było bardzo zacięte. Rzeszowianom udało się odrobić straty i zmniejszyć ją do czterech punktów. Najlepiej zaprezentował się Marcin Nowak, który zdobył dziewięć punktów oraz Eduard Krcmar ze zdobyczą ośmiu oczek i dwóch bonusów. 

Faworytem z pewnością wydaje się być Texom Stal Rzeszów, jednak Polonia także będzie chciała pokazać, że nie na darmo mobilizowała się, by wystąpić w tych rozgrywkach. Prognozy pogody wydają się być optymistyczne, więc z nadzieją patrzymy na rozpoczęcie sezonu w Rzeszowie. Pierwszy bieg w niedzielę o godzinie 14:00.

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV 

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×