Przejdź do treści
Aktualności

Telewizja Canal+ przygotowała serial o trzykrotnym mistrzu świata. Premiera pierwszego odcinka już w tę niedzielę

Bartosz Zmarzlik
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Telewizja Canal+ przygotowała serial o trzykrotnym mistrzu świata. Premiera pierwszego odcinka już w tę niedzielę

Tegoroczny sezon żużlowy nieubłagalnie zbliża się ku końcowi. Do rozegrania pozostały jedynie ostatnia runda cyklu Grand Prix w Toruniu i finały 1. i 2. Ligi Żużlowej. Telewizja Canal+ przygotowała jednak dla kibiców materiał, który zapełni częściowo pustkę w czasie między sezonami.

Przed rokiem od stacji Canal+ otrzymaliśmy serial „To jest żużel. Jedziemy dalej!”, który pokazywał to, co działo się podczas sezonu z innej perspektywy, a mianowicie zza kulis. W serii mogliśmy oglądać wydarzenia, jakie w tamtym roku miały miejsce oraz wywiady z zawodnikami, działaczami i osobami, które związane są z żużlem. Twórcy użyli podobnego formatu, jaki możemy obserwować między innymi w serialu Netflixa o Formule 1 pod tytułem „Formuła 1: Jazda o życie”. Odcinki pojawiały się co tydzień w serwisie internetowym Canal+ Online, na którym widzowie mogli oglądać przygotowany przez telewizję materiał.

W tym roku żużlowa redakcja Canal+ przygotowała prawdziwą gratkę dla fanów żużla. Powstał serial o Bartoszu Zmarzliku pod tytułem „Bartosz Zmarzlik. Taśma Prawdy”. Podczas odcinków widzowie będą mogli zagłębić się w życie trzykrotnego mistrza świata. W materiałach poznamy również odpowiedzi na pytania, które od lat nurtują kibiców w temacie Zmarzlika, między innymi o początki jego żużlowej kariery, a także o pamiętny spór z Maciejem Janowskim, jaki swego czasu elektryzował całe polskie środowisko żużlowe, jak to się stało, że po czasie mają ze sobą normalne stosunki. W rozmowie z najlepszym żużlowcem ostatnich lat nie zabrakło również chwil wzruszenia, kiedy on sam popłakał się przed kamerami, jak również wypowiedzi jego bliskich, przyjaciół i rywali z toru.

Bartosz Zmarzlik jest postacią nietuzinkową. Człowiekiem, który swoją ciężką pracą oraz mentalnością zwycięzcy osiągnął poziom, o jakim niektórzy jego rywale mogli pomarzyć. Przez lata jego środowisko było ograniczone do najbliższych i zaufanych osób, a sam mistrz nie wypowiadał się publicznie na tematy, jakie krążyły wokół niego. Serial Canal+ będzie pierwszym mocno obszernym materiałem, w którym poznamy wiele nieznanych faktów na temat trzykrotnego mistrza świata. Odpowiedzialny za produkcję serialu o Zmarzliku Tomasz Dryła, zapowiadając najnowsze dzieło Canal+, powiedział, że w serialu oprócz rozmów z 28-latkiem i jego rodziną, będą poruszone wątki jego burzliwych relacji z niektórymi rywalami z toru.

Spędziłem mnóstwo czasu z Bartkiem, jego najbliższymi, przyjaciółmi i rywalami. To szerokie grono narysowało obraz wyjątkowego człowieka. Wielkiego sportowca, tytana pracy i zawodnika gotowego poświęcić wszystko dla sukcesu. Człowieka nieziemsko zdeterminowanego, który wygrywanie ma w DNA. A przy tym… całkiem normalnego faceta, świetnego kumpla i wspaniałego ojca. Nie jest to na pewno standardowa sylwetka zawodnika. Poza historią jego rodziny i żużlową drogą do chwały nie zabraknie trudnych tematów, w tym burzliwych relacji z największymi rywalami – powiedział Tomasz Dryła, zarządzający produkcją serialu.

Pierwszy odcinek serialu „Bartosz Zmarzlik. Taśma Prawdy” będzie miał premierę w najbliższą niedzielę, 1 października, dzień po ostatniej rundzie SGP, kiedy to Polak będzie miał szansę na przypieczętowanie czwartego tytułu mistrza świata w karierzę. Najnowsza publikacja redakcji Canal+ będzie dostępna tylko i wyłącznie w serwisie internetowym Canal+ Online.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *