Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Tai Woffinden szuka powodów słabszej dyspozycji. Brytyjczyk trenował już w środę rano

Tai Woffinden
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

438101937 414406611468952 8646289639228523248 n

Tai Woffinden szuka powodów słabszej dyspozycji. Brytyjczyk trenował już w środę rano

Wczorajsze spotkanie w Częstochowie pomiędzy miejscowym Krono-Plast Włókniarzem a Betard Spartą Wrocław było nieudane dla Taia Woffindena. Trzykrotny mistrz świata trzykrotnie przyjeżdżał za plecami obu rywali, raz wygrywając bieg. Woffinden sam liczył na swoją lepszą jazdę podczas zaległego meczu PGE Ekstraligi i po niesatysfakcjonującym go wyniku indywidualnym już następnego dnia trenował, by znaleźć powód gorszej dyspozycji.

Jeszcze po meczach towarzyskich wydawało się, że Tai Woffinden może wrócić na odpowiednie tory. Wiele osób liczyło na Brytyjczyka, jednak pierwsze kolejki PGE Ekstraligi nie są w jego wykonaniu tak dobre, jak można by się spodziewać po trzykrotnym mistrzu świata. Aktualnie 33-latek legitymuje się średnią biegopunktową na poziomie 1,250. Nie jest on zadowolony z takiego wyniku i przed kolejnym meczem najlepszej żużlowej ligi świata stara się poprawić swoją dyspozycję.

Brytyjczyk po nieudanym spotkaniu w Częstochowie, gdzie zdobył jedynie cztery punkty na swoim koncie, już dzisiaj rano zameldował się na torze w Bydgoszczy, gdzie między innymi w obecności swojego tunera Ashleya Hollowaya szukał powodów słabszej dyspozycji, czym pochwalił się ze swoimi fanami na swoim Instagram Stories. Obecność przygotowującego Woffindenowi silniki Hollowya może świadczyć o tym, że utytułowany zawodnik wziął pod lupę również swój sprzęt.

pobrany plik 4

Popularny „Tajski” po kilku słabszych występach między innymi również na inaugurację cyklu Grand Prix w Gorican musi znaleźć przyczynę takich wyników, by móc ją wyeliminować i prezentować się lepiej w kolejnych zawodach. Najbliższy start w Polsce czeka go w piątek. Wtedy Betard Sparta Wrocław pojedzie do Torunia, by zmierzyć się z KS Apatorem. Do zwycięstwa na Motoarenie, którego pragną wrocławianie, kluczowa będzie również dobra dyspozycja trzykrotnego mistrza świata. we Wrocławiu mogą mieć więc nadzieję na to, że środowe treningi przyniosą efekt w postaci lepszej zdobyczy punktowej.

363845854 10161235043486738 8461573003539816482 n
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *