Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Tai Woffinden odejdzie z Betard Sparty Wrocław?

Tai Woffinden
fot. Michał Szmyd

Autor: Kamil Tokarczyk

Tai Woffinden odejdzie z Betard Sparty Wrocław?

Jak dobrze wiemy, od kilku lat rozmowy z zawodnikami i plotki transferowe zaczynają się bardzo szybko, a nie inaczej jest w tym sezonie. Od tego roku funkcjonują również prekontrakty, które oficjalnie można podpisywać od 15 czerwca, co powoduje że pierwsze plotki transferowe pojawiają się już teraz.

Żużel. Juniorzy Grudziądza skradli serca, ale bonusa nie zdobyli. GKM wygrywa domowy mecz z Apatorem [RELACJA]

W ostatnim czasie głośno jest wokół Taia Woffindena, Brytyjczyk z Betard Spartą Wrocław związany jest od ponad dziesięciu lat, jednak teraz wydaję się że jego przyszłość w klubie nie jest tak pewna i klarowna jak to było w latach ubiegłych. Aktualnie drużyna z Wrocławia radzi sobie fenomenalnie i bez meczowej porażki, znajduje się na szczycie tabeli PGE Ekstraligi, a wszyscy poszczególni wrocławscy zawodnicy radzą sobie bez zarzutu. Problem pojawia się jednak w kontekście Daniel Bewleya, który kończy wiek zawodnika do lat dwudziestu-czterech i w przyszłym sezonie będzie musiał zająć jedną z pozycji seniorskich. W takim wypadku, wydaję się że aktualnie najbliżej do opuszczenia klubu mają Piotr Pawlicki i wspomniany Woffinden.

Cóż, to dla mnie nowość. Jedynie na początku sezonu słyszałem, że pozostanie ktoś z dwójki: ja oraz Piotr Pawlicki. Drugi będzie musiał odejść. Jeśli tak ma być, niech tak będzie. Obecnie mam ważny kontrakt na starty w klubie z Wrocławia. Na początku poprzedniego roku podpisałem umowę na trzy lata. Jeśli klub tylko będzie mnie chciał, to zostanę, bo to mój klub. Ja na sto procent nie będę chciał się nigdzie ruszać, więc zobaczymy co się wydarzy – powiedział Tai Woffinden w programie Speedway+.

Może napiszę mu wiadomość i zapytam. Będziemy wtedy mądrzejsi. Jeżeli podjęto decyzję, że nie będzie mnie w składzie, to chciałbym to ogłosić. Jeśli chodzi o Andrzeja, zawsze był wobec mnie szczery. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że zostaję w Sparcie. Mam trzyletni kontrakt, a o innym scenariuszu nie słyszałem. Może dziennikarze wiedzą coś więcej ode mnie – zaznaczył Brytyjczyk.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *