Żużel - Best Speedway Tv

Tadeusz Zdunek: Nie zgadzam się by karać rosyjskich sportowców. | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tadeusz Zdunek: Nie zgadzam się by karać rosyjskich sportowców.

Tadeusz Zdunek

Tadeusz Zdunek: Nie zgadzam się by karać rosyjskich sportowców.

Prezes i sponsor tytularny drużyny żużlowej Wybrzeża Gdańsk Tadeusz Zdunek, zdecydowanie przeciwstawia się możliwości wykluczenia żużlowców rosyjskiego pochodzenia z rozgrywek w polskich ligach żużlowych. Przypomnijmy, że w sezonie 2022 w barwach drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk kolejny sezon ma startować Wiktor Kułakov- Rosjanin który do tego momentu nie otrzymał wizy.

“To nie sportowcy są winni całej sytuacji. Absolutnie nie zgadzam się, aby ich karać.” – mówi Tadeusz Zdunek

Sytuacja wojenna na Ukrainie to praktycznie jedyna informacja którą żyje cała Europa. Nie ma żadnej dziedziny której obecna sytuacja nie dotyka. Odwołana została już runda FIM SPG 2022 w Togliatti zaplanowana na 9 lipca. Reprezentacje narodowe bojkotują mecze z udziałem Rosjan. Reakcje są jednoznaczne.

” Jestem za tym, aby w Rosji nie organizować żadnych imprez sportowych. Czy to meczów piłkarskich pod auspicjami FIFA i UEFA, czy żużlowego Grand Prix. Taką współpracą dawałoby się świadectwo, że tam wszystko jest w porządku, a przecież Rosja dokonała inwazji.” – podaje na sport.trojmiasto.pl

W drużynie Wybrzeża Gdańsk w tym sezonie znalazł się również Wiktor Trofimov- żużlowiec posiadający polskie obywatelstwo przebywa aktualnie na Ukrainie na której się wychował, gdzie pomaga swojej rodzinie. Wiadome jest jedno oboje z zawodników nie pojawią się na zgrupowaniu rozpoczynającym się w niedzielę 28 lutego.

Na chwilę obecną nikt nie wie jaka będzie sytuacja i jakie będą decyzje związane ze startem żużlowców rosyjskiego pochodzenia bowiem wykluczenie tych zawodników osłabi całą eWinner 1 Ligę brak Kułakowa w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, Siergieja Łogaczowa w ROW Rybnik, Romana Lachbauma z Abramczyk Polonii Bydgoszcz zdecydowanie zmieniło by układ sił oraz zniszczyło by plany menagerów drużyn na skład całego zespołu i jego silę.

fot. Pomorskie Szkoły Rzemiosł


Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×