Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Tabela PGE Ekstraligi. Stal zrównuje się ze Spartą. Awans Włókniarza i Falubazu

Tabela PGE Ekstraligi
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Tabela PGE Ekstraligi. Stal zrównuje się ze Spartą. Awans Włókniarza i Falubazu

Za nami jest już ósma kolejka najlepszej żużlowej ligi świata. Miniony weekend przyniósł nam kolejne mecze PGE Ekstraligi, w których nie zabrakło niespodziewanych wyników. Pierwszy raz w tym sezonie przyznawane były również punkty bonusowe za zwycięstwo w dwumeczu, gdyż wkroczyliśmy w rewanżową rundę zmagań w elicie. Przez to również zobaczyliśmy zmiany w układzie tabeli.

Na szczycie ligowej klasyfikacji bez zmian plasuje się Orlen Oil Motor Lublin, który w piątek pewnie pokonał w przerwanym meczu u siebie ZOOleszcz GKM Grudziądz. Za plecami dominatorów sezonu zrobiło się już jednak ciaśniej. Ebut.pl Stal Gorzów dzięki zwycięstwu nad KS Apatorem Toruń i zdobyciu punktu bonusowego zrównała się z Betard Spartą Wrocław. Wrocławianie w niedzielę przegrali starcie w Zielonej Górze, wyjeżdżając z Winnego Grodu bez ani jednego „oczka” do tabeli. Warto dodać, że gorzowianie mają jedno spotkanie mniej, gdyż czeka ich jeszcze zaległy pojedynek z Fogo Unią Leszno na „Jancarzu”.

Na czwarte miejsce przesunął się Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Częstochowianie w piątek minimalnie pokonali Fogo Unię Leszno, co pozwoliło im na wyprzedzenie Apatora. Już w czwartek będą oni mogli powiększyć jeszcze swój dorobek, gdyż czeka ich wyjazdowe starcie z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. „Moto Mszyszy” z kolei w niedzielę pokonały u siebie wrocławską Spartę, zdobywając również punkt bonusowy, dzięki czemu awansowały na szóstą pozycję, gwarantującą udział w fazie play-off.

Na dwóch ostatnich miejscach plasują się natomiast ZOOleszcz GKM Grudziądz i Fogo Unia Leszno. Grudziądzanie wysoko polegli w Lublinie, gdzie mecz przez opady deszczu został przerwany po dziesięciu wyścigach. „Gołębie” aktualnie mają na swoim koncie cztery punkty. O jeden mniej mają leszczynianie, którzy do końca liczyli się w walce o punkty w Częstochowie, jednak ostatecznie polegli w starciu z Włókniarzem.

Tabela PGE Ekstraligi po ósmej kolejce:

#DRUŻYNAMPKTBONUSWRP+/-
1.Orlen Oil Motor Lublin8171800+124
2.Betard Sparta Wrocław890413+34
3.Ebut.pl Stal Gorzów791403-46
4.Krono-Plast Włókniarz Częstochowa770313+4
5.KS Apator Toruń860305-9
6.NovyHotel Falubaz Zielona Góra761214-22
7.ZOOleszcz GKM Grudziądz840206-84
8.Fogo Unia Leszno730115-81
GPpvEJIX0AA2bYh
Fot. Michał Szmyd
Falubaz
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×