Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Do końca musieli drżeć o punkt bonusowy. Ta zmiana mogła sporo kosztować

punkt bonusowy
Fot. Michał Szmyd

Autor: Bartosz Glapiak

Do końca musieli drżeć o punkt bonusowy. Ta zmiana mogła sporo kosztować

Miniona runda PGE Ekstraligi okazała się być szczęśliwa dla ZOOLeszcz GKM-u Grudziądz. Podopieczni Janusza Ślączki pokonali For Nature Solutions KS Apatora Toruń 50:40. Gospodarzom niewiele brakowało do sięgnięcia również po punkt bonusowy. Torunianie do końca musieli o niego drżeć. Okazało się, że sprawę nieco sobie skomplikowali w pierwszym meczu.

Prezes GKM-u: Na dzień dzisiejszy nie będę rozmawiał o play-off

W Grodzie Kopernika torunianie zwyciężyli 52:38. Zaliczka przed meczem wyjazdowym była zatem spora, jednak gdyby nie zmiana w ostatnim biegu, przewaga mogłaby być jeszcze większa. W piętnastym biegu rywalizacji w 5. kolejce PGE Ekstraligi Krzysztof Lewandowski zastąpił Emila Sajfutdinowa. Lider „Aniołów” był w tym pojedynku niepokonany. W ostatniej odsłonie na tor desygnowano mimo tego młodzieżowca Apatora, który również zaliczył dobry występ. Wcześniej wygrał dwa swoje wyścigi.

For Nature Solutions KS Apator przegrał tę gonitwę 5:1, gdyż Robert Lambert zanotował defekt motocykla. Osamotniony Lewandowski przyjechał na trzeciej pozycji. Tym samym grudziądzanie odrobili cztery punkty straty przed spotkaniem rewanżowym. Jaki byłby wynik w przypadku wyjazdu Sajfutdinowa na tor? To oczywiście pozostaje w sferze domysłów, jednak potencjalny rezultat 3:3 dałby zespołowi Roberta Sawiny aż 18 punktów zaliczki przed kolejnym starciem derbowym.

Jak się okazało, 18 czerwca w rewanżu przed ostatnim wyścigiem sprawa bonusa dalej nie była rozstrzygnięta. Torunianie o mały włos nie przegrali także jego. Po gonitwie nr 14 na tablicy wyników widniał wynik 48:36, a w dwumeczu 88:86 dla drużyny gości. W przypadku rezultatu 54:36 w Toruniu w tym momencie sprawa byłaby zamknięta.

Na szczęście dla Apatora para Lambert-Sajfutdinow wygrała 4:2 i zapewniła swojej drużynie punkt bonusowy do tabeli PGE Ekstraligi, który w ostatecznym rozrachunku może okazać się na wagę złota lub dokładniej, fazy play-off najlepszej ligi żużlowej świata.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *