Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Szymon Woźniak: Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, ponieważ było bardzo potrzebne

Szymon Woźniak
Fot. Michał Szmyd

Autor: Kamil Schwarz

Szymon Woźniak: Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, ponieważ było bardzo potrzebne

W zaległym meczu 2. kolejki PGE Ekstraligi ebut.pl Stal Gorzów pokonała u siebie ZOOleszcz GKM Grudziądz 51:39. Bohaterem gospodarzy okazał się Szymon Woźniak, który zdobył łącznie 13 punktów. Mistrz Polski z 2017 roku imponował kapitalną prędkością, a bieg 15 był podsumowaniem świetnej jazdy Polaka. Na ostatnim łuku atakiem po zewnętrznej wyprzedził dwójkę rywali dzięki, czemu w ostatnim biegu zdobył 2 punkty z bonusem.

Pontus Aspgren – kończy karierę na żużlu!

„Po starcie byłem zły. Przed wyścigiem podjąłem ryzykowną decyzję i po starcie wiedziałem, że ona się nie opłaciła. Stwierdziłem, że jak zepsułem, to muszę się postarać to naprawić. Miałem trochę szczęścia, bo rywale nie chcieli mnie blokować. Mogłem jechać po szerokiej, gdzie budowałem prędkość” – powiedział.
Zawodnik ebut.pl Stali Gorzów pochwalił również Pana Ryszarda Kowalskiego, dzięki któremu świetna była jednostka napędowa.

„Używałem dzisiaj nowego silnika od pana Ryszarda Kowalskiego, z którego korzystałem już w sparingu. Cały czas staraliśmy się rozmawiać z drużyną, wymieniać uwagami. Pomagałem, jak tylko mogłem. Nie musiałem za wiele zmieniać. Tor dopasował się do ustawień mojego motocykla, a nie na odwrót. Każdy ma inne silniki” – dodał Polak.

Szymon Woźniak nie krył również faktu, iż tor był dla gospodarzy wielką niewiadomą. – „Atut własnego toru w Gorzowie przed połową maja to jest tak, jak z yeti. Wszyscy słyszeli, że istnieje, ale nikt go nigdy nie widział. Niestety na wiosnę zawsze walczymy z przygotowaniem toru. Trochę się stresowaliśmy przed meczem, bo nie odjechaliśmy za wielu sparingów w takich warunkach” – stwierdził. Żużlowcy z Gorzowa z pewnością z podniesionymi głowami mogą przystąpić do piątkowego meczu z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Z kolei rywalem ZOOleszcz GKM-u Grudziądz będzie FOGO Unia Leszno.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *