Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Speedway Grand Prix – Debiut komentatorski podczas ostatniej rundy

Speedway Grand Prix

Autor: Edyta Wojdeł

Speedway Grand Prix – Debiut komentatorski podczas ostatniej rundy

Przez cały obecny sezon na antenie Eurosport Player podczas zawodów Speedway Grand Prix mieliśmy okazję słuchać komentarza Michała Korościela oraz Rafała Lewickiego. Jednakże podczas ostatniej rundy, która odbędzie się w Toruniu, będziemy świadkami debiutu.

Cała sytuacja wynika z powołania zawodnika zielonaenegrgia.com Włókniarza Częstochowa, Kacpra Woryny, w charakterze tak zwanej “dzikiej karty“. Rafał Lewicki, który w tym sezonie, do tej pory występował w roli komentatora zawodów Speedway Grand Prix transmitowanych na antenie Eurosport Player, jest jednocześnie mechanikiem częstochowskiego żużlowca.

Rafał Lewicki dzieląc się swoją szeroką wiedzą, zarówno ogólną, jak i tą z za kulis, przypadł do gustu wielu fanom czarnego sportu. Niestety komentator-mechanik zmuszony był podjąć trudną decyzję z uwagi na nadchodzący występ Kacpra Woryny podczas ostatniej rundy SGP w Toruniu.

Wierny kompan 26-letniego żużlowca postanowił jednak, iż jego miejsce jest zdecydowanie w parku maszyn u boku Kacpra, dla którego będzie to nowa szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności. Wsparcie głównego mechanika jest bez wątpienia jednym z bardziej znaczących elementów tego przedsięwzięcia. Jak przecież wiadomo, żużlowiec może być w najlepszej formie na świecie, ale bez dobrze przygotowanego sprzętu na nic się to nie zda. Te dwa elementy w tym sporcie muszą się stale dopełniać.

Czujni włodarze Eurosport Player mają już plan awaryjny. W trakcie ostatnich zawodów Speedway Grand Prix do Michała Korościela dołączy Marcin Kuźbicki. Ci dwaj panowie, to również znany wszystkim kibicom duet, który przez długi już czas trudni się komentowaniem najwyższej ligi rozgrywkowej na żużlu. Dla Marcina Kuźbickiego będzie to jednak debiut komentatorski ponieważ nigdy wcześniej nie miał on okazji komentować zmagań o tytuł Mistrza Świata na Żużlu.

Jedna mała zmiana wywołała również kolejne. Rolę, z reguły prowadzącego podczas SGP studio zawodów Kuźbickiego przejmie tym razem Sebastian Szczęsny. Natomiast w roli reportera w parku maszyn będziemy obserwować Bartłomieja Ślaka.

fot. Rafal Lewicki – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×