Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Szok w polskim sędziowaniu! Sędzia mówi, że nie ma niezależności

Kiedy zaczyna się sezon żużlowy
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Szok w polskim sędziowaniu! Sędzia mówi, że nie ma niezależności

Jednym z gorętszych tematów wokół polskiego żużla jest sędziowanie. Całe środowisko żużlowe może znaleźć coś, co zarzuciliby arbitrom. Jak się okazuję może mieć to niepokojące źródła, co wynikałoby ze słów jednego z sędziów w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

W minionym sezonie mieliśmy wiele sytuacji, które kończyły się błędnymi decyzjami arbitrów. Te były pokazywane przez Leszka Demskiego w magazynie PGE Ekstraligi na antenie Canal+. Niestety złych decyzji było sporo, co nie wypływa dobrze na poziom sędziowania w Polsce. Dochodziło również do ogromnych skandali takich jak mecz Wilki Krosno – Stal Gorzów, zakończony po 9 wyścigach. Jak się okazuję na te lub inne działania sędziów mogły mieć wpływ osoby trzecie.

Podczas rozmowy Remigiusza Substyka z WP SportoweFakty poruszony został temat niezależności arbitrów. Były sędzia odpowiedział, że obecnie nie jest to rzeczywistość. Z jego słów wynika niepokojący fakt, jakoby na arbitra mieli również mieć wpływ zarządzający całymi rozgrywkami.

-Poza tym arbitrzy powinni być całkowicie niezależni, a obecnie nie są, bo coraz ważniejszy staje się interes podmiotu zarządzającego. To widać zresztą po niektórych decyzjach – powiedział Remigiusz Substyk dla WP SportoweFakty.

Słowa Substyka mogą zdradzać nieco kulisy sędziowania w Polsce. Prawdopodobnie wywołają one większą dyskusję, dzięki której możliwa byłaby jakakolwiek zmiana. Wpływ na to mogą mieć również zmiany w GKSŻ. Jak cała sytuacja się rozwinie? Nie można być pewnym żadnego scenariusza.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×