Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Świetne wieści z Krakowa. Powrót sportu żużlowego do miasta coraz bliżej

sportu żużlowego
Fot. Żużel Kraków//Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Świetne wieści z Krakowa. Powrót sportu żużlowego coraz bliżej

Dużo w ostatnich tygodniach mówiło się o powrocie żużla do Krakowa. Właśnie z miasta zaczynają napływać świetne wieści, które napawają optymizmem i urealniają możliwość startu krakowian w przyszłorocznej Krajowej Lidze Żużlowej.
370257380 368718515683254 3331033495874505577 n
Już dzisiaj o godzinie 20 na naszym kanale YouTube: Remigiusz Substyk

Problemy ośrodków w Krajowej Lidze Żużlowej

Dużo słyszy się ostatnio o problemach Kolejarza Rawicz, który w przyszłym sezonie może nie wystartować na najniższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Oznaczałoby to zatem, że Krajowa Liga Żużlowa będzie liczyć tylko 6 zespołów. Nie byłoby to korzystne dla ciągle rozwijającej się ligi, a także dla samego polskiego żużla, gdyż ilość ośrodków uległaby zmniejszeniu. Na szczęście świetne wieści napływają z Krakowa.

Działania na rzecz powrotu żużla

Zespół z drugiej stolicy Polski ostatni raz wystartował w rozgrywkach w sezonie 2019. Od tamtego momentu próżno było szukać Wandy w tabeli ligowej. Teraz jednak powrót stał się bardzo realny, gdyż miejscowi działacze, którym pomaga Krzysztof Cegielski, ostro wzięli się do pracy. Odnowiony został stadion razem z nawierzchnią, a także zamontowano dmuchane bandy. Już w tym roku chciano zorganizować tam zawody, jednak nie udało się doprowadzić ich do skutku. W przypadku krakowskiego żużla nic jednak straconego.

Krakowscy
Fot. Żużel Kraków// Facebook

Świetne wieści z Krakowa

Jak donosi portal polskizuzel.pl, samo miasto wesprze działaczy, aby żużel w Krakowie mógł ponownie zagościć. W kwietniu na stadionie Wandy ma odbyć się turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Być może uda im się nawet wystawić zespół w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej, a pomoc kadrową w tym przypadku oferuje rzeszowska Stal, posiadająca duży zespół. Na przeszkodzie może jednak stanąć czas, gdyż dużo go nie zostało krakowskim działaczom.

Klubu z Krakowa nie ma na żużlowej mapie Polski już od 4 sezonów. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem uda się dopiąć formalności i krakowska ekipa wystartuje w nadchodzącej kampanii, za co wszyscy trzymamy kciuki.

Powrót żużla do Krakowa
Fot. Żużel Kraków/Facebook

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *