Przejdź do treści
Artykuły

Statystyki oglądalności meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

Statystyki oglądalności meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

Autor: Aleksandra Bronisz

Statystyki oglądalności meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

Ze względu, że w tym sezonie liczba kibiców będących na stadionach musiała być zmniejszona to większa część z nich była zmuszona zasiąść przed telewizorami. Wiadomo, że ciężko porównać kibicowanie ze stadionu wśród tysięcy innych kibiców do oglądania pojedynków swojej drużyny z kanapy. Ale ważne jest to, że mimo trudnego czasu mieliśmy możliwość śledzenia meczów na żywo dzięki telewizji.

Wszystkie mecze PGE Ekstraligi w sezonie 2020 obejrzało ponad 8,6 mln widzów. Najchętniej oglądanym był pojedynek pomiędzy MOJE BERMUDY STAL Gorzów – BETARD SPARTA Wrocław, który na żywo obejrzało 249 tys. odbiorców! Drugim meczem, który przyciągnął uwagę wielu oglądających był pomiędzy Motorem Lublin, a RM Solar Falubazem Zielona Góra. Natomiast na ostatnim miejscu tego podium znalazła się rozgrywka Falubazu Zielona Góra z Unią Leszno.
Jeżeli chodzi o wszystkie wydarzenia, takie jak mecze, magazyny i emisje powtórkowe mające związek z Ekstraligą to obejrzało je 12,2 mln widzów. Średnia oglądalność w całym sezonie wyniosła blisko 132 tys. widzów. To o 2 tys. więcej niż w ubiegłym roku.
Warto jeszcze wyróżnić TOP 3 drużyny, których mecze domowe były najczęściej oglądane. Na pierwszym miejscu uplasowała się Betard Sparta Wrocław, której mecze oglądało średnio 151,280 tys. widzów. Drugi okazał się być Motor Lublin ze średnią 135,658 tys. oglądających. Na ostatnim miejscu podium znalazły się mecze GKMu Grudziądz, których średnia liczba odbiorców wyniosła 132,689 tys.

Bardzo cieszy fakt, że rozgrywki żużlowe przyciągają tyle odbiorców. Oprócz meczów chętnie oglądane są również magazyny, które pomagają bardziej wgryźć się w ten sport. Dobrze, że jest możliwość oglądania tylu spotkań i dodatkowych materiałów. Oby z roku na rok oglądalność rosła, a wraz z nią zwiększała się liczba kibiców czarnego sportu.

Fot. Sonia Kaps

baner mały psd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *