Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Start Gniezno rozpoczyna zbrojenia! Kolejni zawodnicy dołączają do klubu

Żużel
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Sebastian Krauz

Start Gniezno rozpoczyna zbrojenia! Kolejni zawodnicy dołączają do klubu

Start Gniezno w 2023 będzie występował w 2 Lidze Żużlowej. Spadek do najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce spowodował, że w klubie doszło do wielu zmian, zaczynając od trenera, przez prezesa, aż po skład. Powoli włodarze klubu z pierwszej stolicy Polski odsłaniają karty i przedstawiają nowych zawodników, którzy dołączyli do klubu.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że po wielu latach do Gniezna po 12 latach wraca Kacper Gomólski, który w tym roku wywalczył awans z ekipą PSŻ-u Poznań. W tym sezonie uzyskał on średnią biegopunktową na poziomie 1,736. Jak się okazuje, nie jest to jedyny zawodnik który będzie startował w przyszłym roku w Gnieźnie.

Drugim zawodnikiem jest Indywidualny Mistrz Europy do lat 19, czyli Jesper Knudsen. Duńczyk w minionym roku startował w barwach Fogo Uni Leszno, jednak nie dostał szansy debiuty w PGE Ekstralidze i startował tylko w U24 Ekstralidze. Wykręcił on średnią biegopunktową na poziomie 2,033. Jesper Knudsen jest dwukrotnym byłym mistrzem krajów nordyckich, dwukrotnym zdobywcą złotych medali w drużynowych mistrzostwach Europy w miksie i mistrzem w kilku turniejach World Grand Prix.

Kibice doczekali się! Trwają prace na stadionie w Zielonej Górze

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie startował w ekipie z Gniezna jest młodzieżowiec, Mikołaj Czapla, który jest wychowankiem Startu. Młodzieżowiec w mijającym sezonie wystąpił w 14 meczach uzyskał średnią biegopunktową a poziomie 0,595 co było dopiero 53 wynikiem w całej lidze (gorszą średnią, wśród klasyfikowanych zawodników miał wyłącznie Kacper Tkocz).

Wszystkie nowe umowy, mają zostać oficjalnie podpisane 1 listopada br., czyli w dniu otwarcia okienka transferowego. W najbliższych dniach do klubu dołączy jeszcze Hubert Łęgowik, o czym informowaliśmy wcześniej.

Fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Start Gniezno rozpoczyna zbrojenia! Kolejni zawodnicy dołączają do klubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×