Żużel - Best Speedway Tv

Start Gniezno rozpoczyna zbrojenia! Kolejni zawodnicy dołączają do klubu | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Start Gniezno

Start Gniezno rozpoczyna zbrojenia! Kolejni zawodnicy dołączają do klubu

Start Gniezno rozpoczyna zbrojenia! Kolejni zawodnicy dołączają do klubu

Start Gniezno w 2023 będzie występował w 2 Lidze Żużlowej. Spadek do najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce spowodował, że w klubie doszło do wielu zmian, zaczynając od trenera, przez prezesa, aż po skład. Powoli włodarze klubu z pierwszej stolicy Polski odsłaniają karty i przedstawiają nowych zawodników, którzy dołączyli do klubu.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że po wielu latach do Gniezna po 12 latach wraca Kacper Gomólski, który w tym roku wywalczył awans z ekipą PSŻ-u Poznań. W tym sezonie uzyskał on średnią biegopunktową na poziomie 1,736. Jak się okazuje, nie jest to jedyny zawodnik który będzie startował w przyszłym roku w Gnieźnie.

Drugim zawodnikiem jest Indywidualny Mistrz Europy do lat 19, czyli Jesper Knudsen. Duńczyk w minionym roku startował w barwach Fogo Uni Leszno, jednak nie dostał szansy debiuty w PGE Ekstralidze i startował tylko w U24 Ekstralidze. Wykręcił on średnią biegopunktową na poziomie 2,033. Jesper Knudsen jest dwukrotnym byłym mistrzem krajów nordyckich, dwukrotnym zdobywcą złotych medali w drużynowych mistrzostwach Europy w miksie i mistrzem w kilku turniejach World Grand Prix.

Kibice doczekali się! Trwają prace na stadionie w Zielonej Górze

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie startował w ekipie z Gniezna jest młodzieżowiec, Mikołaj Czapla, który jest wychowankiem Startu. Młodzieżowiec w mijającym sezonie wystąpił w 14 meczach uzyskał średnią biegopunktową a poziomie 0,595 co było dopiero 53 wynikiem w całej lidze (gorszą średnią, wśród klasyfikowanych zawodników miał wyłącznie Kacper Tkocz).

Wszystkie nowe umowy, mają zostać oficjalnie podpisane 1 listopada br., czyli w dniu otwarcia okienka transferowego. W najbliższych dniach do klubu dołączy jeszcze Hubert Łęgowik, o czym informowaliśmy wcześniej.

Fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Start Gniezno rozpoczyna zbrojenia! Kolejni zawodnicy dołączają do klubu

Zostaw komentarz

×