Żużel - Best Speedway Tv

Start Gniezno - Orzeł Łódź. Walka o pierwszą wygraną w sezonie [Zapowiedź] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Start Gniezno – Orzeł Łódź. Walka o pierwszą wygraną w sezonie [Zapowiedź]

Start Gniezno

Start Gniezno – Orzeł Łódź. Walka o pierwszą wygraną w sezonie [Zapowiedź]

W wielkanocną niedzielę Start Gniezno podejmie na własnym torze Orła Łódź. Żadna z ekip w pierwszej kolejce nie zaznała ani smaku zwycięstwa, ani goryczy porażki, choć z zupełnie innych względów.

st

Żużlowcy w pierwszej stolicy Polski niespodziewanie zremisowali w Zielonej Górze z faworytem do awansu Falubazem 45:45 i podbudowani dobrym występem w winnym grodzie przystąpią do spotkania z Orłem. Drużynie z Łodzi natomiast nie było dane zainaugurować sezonu starciem z ROW-em Rybnik, a o kulisach odwołania spotkania można było dowiedzieć się z mediów zajmujących z się żużlem i nie tylko. Spotkanie z Rekinami miało być pożegnaniem trenera Adama Skórnickiego z łódzkimi zawodnikami i kibicami, których zaskoczyła nagła zmiana dotychczasowego szkoleniowca Orła na duet trenerski Michał Widera – Piotr Świderski.

Tym samym Orły zadebiutują w tym sezonie na ligowych torach już pod wodzą nowych szkoleniowców właśnie meczem ze Startem. Jak czytamy na oficjalnej stronie Orła Michał Widera od dwóch tygodni uczestniczył we wszystkich zajęciach zespołu zatem zmiana szkoleniowca tuż przed starciem w Gnieźnie nie powinna mieć decydującego wpływu na postawę gości w niedzielnym spotkaniu.

W awizowanym składzie gości uwzględniono Jakuba Srokę, ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że w meczu pojedzie ktoś z dwójki Niels Kristian Iversen – Timo Lahti. Fin w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Startu Gniezno i nie wykluczone, że to właśnie na niego postawi zespół z Łodzi. W składzie awizowani ponadto znaleźli się: Luke Becker, Norbert Kościuch, Marcin Nowak, Brady Kurtz, Aleksander Grygolec i Mateusz Dul.

Ekipa gospodarzy przystąpi do meczu zbudowana remisem z Falubazem, i z całą pewnością gnieźnianie będą chcieli pójść za ciosem i pokazać, że dobry występ w Zielonej Górze nie był zasługą mocno przyczepnego toru, ale dobrej formy zawodników na początku batalii 2022.

W składzie Startu awizowano między innymi zwycięzcę czwartkowych duńskich eliminacji do SGP i SEC – Michaela Jepsena Jensena. Poza nim trener gospodarzy postawił na: Ernesta Kozę, Szymona Szlauderbacha, Oskara Fajfera, Mikołaja Czaplę, Marcela Studzińskiego i Philipa Hellstroema-Bangsa. Jak podała oficjalna strona zespołu z Gniezna awizowany skład gospodarzy, po dobrym starcie w finale duńskich eliminacji do SGP i SEC, uzupełnił Peter Kildemand.


Czy gospodarze po remisie z Falubazem wygrają na swoim stadionie? A może to Orły w pierwszym starcie sezonu zdobędą dwa punkty? Czy jednak wielkanocny zajączek podzieli po połowie “punktowy świąteczny tort”? Dowiemy się w niedzielę 17 kwietnia. Start zawodów zaplanowano na godzinę 14:00.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:
1. Luke Becker
2. Norbert Kościuch
3. Jakub Sroka
4. Marcin Nowak
5. Brady Kurtz
6. Aleksander Grygolec
7. Mateusz Dul

Start Gniezno:
9. Ernest Koza
10. Szymon Szaluderbach
11. Oskar Fajfer
12. Peter Kildemand
13. Michael Jepsen Jensen
14. Mikołaj Czapla
15. Marcel Studziński
16. Philip Hellstroem-Baengs

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×