Żużel - Best Speedway Tv

Stanisław Burza: "Znowu będziemy chcieli powalczyć o play-off" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Trener

Stanisław Burza: „Znowu będziemy chcieli powalczyć o play-off”

Stanisław Burza: „Znowu będziemy chcieli powalczyć o play-off”

Unia Tarnów w sezonie 2022 miała powalczyć o fazę play-off w 2 Lidze Żużlowej. Unia sezon zakończyły jednak zdecydowanie niżej, co było wielkim rozczarowaniem tak dla kibiców, jak i dla działaczy i włodarzy klubu. O planach na sezon 2023 opowiedział w wywiadzie z polskizuzel.pl Stanisław Burza, czyli trener „Jaskółek”.

Trener Unii nie ukrywał, że w minionym sezonie on oraz zawodnicy liczyli na zdecydowanie więcej i brak awansu do play-off jest sporym rozczarowaniem. Szkoleniowiec zdradził także nazwiska zawodników, którzy w przyszłym roku będą startować w barwach „Jaskółek”.

– Oczekiwaliśmy więcej. Mając Batchelora, czy Bobera, którzy jeździli w Ekstralidze, czy Ljunga, który zna tarnowskie ścieżki, sądziliśmy, że uda nam się wejść do play-off. Tak się jednak nie stało – powiedział w wywiadzie z polskizuzel.pl Stanisław Burza.

Szkoleniowiec wynik ten tłumaczył tym, że klub z Tarnowa mierzył się z wieloma kontuzjami. Zwrócił on uwagę między innymi na to, że Świercz po drugim meczu doznał kontuzji i dopiero w końcówce wrócił do swojej optymalnej formy. Wpływ na drużynę miała też kontuzja Rolnickiego i Aarnio, który potrzebował czasu na zapoznanie się z tarnowskim torem.

Robert Chmiel odchodzi z PSŻ-u Poznań po 3 latach!

Stanisław Burza nie ukrywał także, że w przyszłym sezonie na pewno odczuwalny będzie brak Marka Cieślaka. Trener podkreślał, że jego obecność motywowała zawodników, dodawała im energii do działania. Szkoleniowiec zdradził również, jakie cele stawia sobie na przyszły sezon oraz nazwiska zawodników którzy osiągnęli porozumienie z klubem.

Nazwiska nie jadą, więc podchodzimy optymistycznie do sezonu 2023. Znowu będziemy chcieli powalczyć o play-off. A jak się uda, to zobaczymy, czy stać nas na coś więcej. Szkielet to William Drejer, Kenneth Hansen, Ernest Koza oraz Peter Ljung, bo tu mamy porozumienia. Jeszcze szukamy zawodnika U-24, może jeszcze kogoś, żeby mieć szerszy skład – powiedział w wywiadzie z polskizuzel.pl Stanisław Burza.

Reklamy

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Stanisław Burza: „Znowu będziemy chcieli powalczyć o play-off”

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×