Żużel - Best Speedway Tv

Stal Rzeszów chce więcej pieniędzy na kolejny sezon - Główny sponsor zostaje | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Stal Rzeszów

Stal Rzeszów chce więcej pieniędzy na kolejny sezon – Główny sponsor zostaje

Stal Rzeszów chce więcej pieniędzy na kolejny sezon – Główny sponsor zostaje

Texom Stal Rzeszów, która w tym roku zakończyła na piątej pozycji klasyfikacji generalnej, zmagania 2. Ligi żużlowej, jak i inne zespołu również szykuje się na kolejny sezon. Prezes Stali, Łukasz Rojek, dla podkarpacieLIVE opowiedział o tych przygotowaniach.
Grunt to sponsorzy

Jak powszechnie wiadomo każdy klub opiera swoje finansowanie głównie na sponsorach. Istotny zawsze jest zarówno ten tytularny, jak i wszyscy pozostali. Dodatkowe dofinansowania żużlowe klubu czerpią również z miasta. Ta sama sytuacja dotyczy rzeszowskiej Stali, więc już teraz, po zakończeniu sezonu 2022, prezes Rojek walczy o umowy na kolejny sezon.

– Podpisaliśmy umowę ze sponsorem tytularnym, firmą Texom. Myślę, że w najbliższych dwóch tygodniach zostaną przedłużone umowy z firmą AMD, z firmą Stolaro. Byłem też w mieście, jesteśmy już tam po słowie i w najbliższych dniach będą podpisane te dwie umowy. A w ratuszu jesteśmy umówieni na kolejne rozmowy w październiku, ale już wiemy, że miasto złożyło deklarację, że będzie razem z rzeszowskim żużlem.

Młodzież to podstawa

Wiele ośrodków żużlowych w całej Polsce posiada, bądź też dąży do posiadania własnej szkółki żużlowej. Jak bowiem wiadomo zawodnicy szkoleni w danym miejscu od najmłodszych lat niejednokrotnie zostają, bądź też wracają do korzeni, jako juniorzy lub nawet seniorzy. Co bardzo często przekłada się na ich dopasowanie do danego toru oraz osiągane wraz z całą drużyną wyniki. Stal Rzeszów jest w trakcie budowania żużlowej szkółki, a takie przedsięwzięcie bez wątpienia wymaga znacznych nakładów finansowych. Stąd też zapotrzebowanie zarządu drużyny na większy budżet, na kolejny sezon.

– Wiemy jakie są nasze potrzeby, aczkolwiek oscylujemy w to żeby budżet był większy. Te nakłady cały czas są potrzebne, tym bardziej, że jesteśmy w trakcie odbudowywania szkółki, a wiadomo tam na młodzież te pieniążki są potrzebne, więc chcemy żeby ten budżet był jak największy. Z deklaracji jakie otrzymałem już od sponsorów wiemy, że jestem spokojny o kolejny sezon.

Jeśli kolejny sezon to i skład

Stal Rzeszów jest spokojna jeśli chodzi o obsadę juniorską. Z doniesień Łukasza Rojka wynika, iż trzech juniorów zostaje w klubie. Prowadzone są również rozmowy z innymi zawodnikami. Natomiast na oficjalne ogłoszenie składu, rzeszowscy kibice muszą poczekać do 04 listopada.

Reklamy

– Na pewno zostaje z nami Szymon Bańdur, zostaje Nikodem Chorzępa. Aktualny kontrakt z nami ma Mateusz Majcher, także ta pozycja juniorska jest obstawiona. Czwartego listopada będzie oficjalne ogłoszenie składu drużyny, w jakim wystąpimy.

fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – NOWINKI ŻUŻLOWE – YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×