Żużel - Best Speedway Tv

05# Texom Stal Rzeszów – Żurawie nie doleciały do play-offów [PODSUMOWANIE] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Texom Stal Rzeszów

05# Texom Stal Rzeszów – Żurawie nie doleciały do play-offów [PODSUMOWANIE]

05# Texom Stal Rzeszów – Żurawie nie doleciały do play-offów [PODSUMOWANIE]

Ekipa ze stolicy Podkarpacia po wykonanych transferach przed sezonem 2022, uchodziła na papierze za jednego z faworytów rozgrywek i mało kto ówcześnie wyobrażał sobie, że drużyna żurawi zajmie miejsce tuż poza playoff. Dzisiaj pod naszą lupę idzie papierowy tygrys tegorocznych rozgrywek a więc zespół Texom Stal Rzeszów, piąta drużyna minionego sezonu 2 ligi żużlowej.



Aspiracje włodarzy drużyny Texom Stal Rzeszów na sezon 2022 były dość ambitne, patrząc na poczynania na rynku transferowym i efekty ich działania. Po nieudanej walce o play-off w roku 2021, kolejny miał być zupełnie inny a odmieniona kadra miała powalczyć nie tylko o wejście do rundy finałowej ale i spróbować zaatakować finał 2 ligi żużlowej i idąc dalej za ciosem awansować.

galeria 2


Na papierze zespół Texom Stal Rzeszów wyglądał bardzo dobrze i wydawać się mogło, że głośne mówienie o namieszaniu w rozgrywkach może znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Niestety ta okazała się dla zespołu żurawi bardzo brutalna, szczególnie bolesne były domowe porażki z innymi ekipami pretendującymi do walki o najwyższe cele i jedynie małym pozytywnym akcentem w przegranej kampanii jest to, że wygrana w ostatniej domowej kolejce nad zespołem z Rawicza, zdecydowała o ostatecznym rozstawieniu czołowych ekip przed fazą playoff.



Wyróżniającymi się postaciami w zespole Texom Stal Rzeszów byli Kevin Woelbert, Eduard Krcmar, Paweł Miesiąc, oraz dość nieoczekiwanie Timi Salonen. O ile wzięcie na barki odpowiedzialności za wynik przez doświadczonych zawodników nie jest niczym dziwnym, tak świetne wkomponowanie się młokosa z Finlandii budzi wobec jego osoby wielki respekt. Dotychczas dobrze prezentujący się w Ekstralidze U24 młodzian ze Skandynawii pokazał, że w 2 lidze może być wartością dodaną dla rzeszowskiego zespołu.

galeria 3 2


Włodarze oraz kibice klubu Texom Stal Rzeszów z pewnością liczyli na więcej punktów ze strony Dawida Lamparta oraz Huberta Łęgowika, których występy w tym sezonie kilkukrotnie pozostawiały wiele do życzenia. Osobny wątek to Duńczyk Marcus Birkemose, który na torze osiągał całkiem dobre wyniki, to jednak z przyczyn pozasportowych osłabił zespół do którego był wypożyczony a ponad to została zawieszona jego licencja umożliwiające jego dalsze starty na polskich torach.

galeria 4 1


Liczby statystyczne wiele wskazują na to jaki to był sezon dla ekipy Texom Stal Rzeszów, warto więc na koniec dokładnie im się przyjrzeć.



Klasyfikacja zawodników w sezonie 2022:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Kevin Woelbert1154171615500101,9828,91
2.Eduard Krcmar1149181110910001,8987,82
3.Paweł Miesiąc1252101915600201,8276,92
4.Timi Salonen8377148600101,8117,13
5.Dawid Lampart125218127910411,6927,08
6.Hubert Łęgowik11491212101400101,5516,36



Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2022:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Marcus Birkemose314533100021,7868,00
2.Michał Curzytek14101200001,0004,00
3.Mateusz Majcher924412940220,6671,78
4.Konrad Mikłoś25002020100,4001,00
5.Gustav Grahn13001100100,3331,00
6.Szymon Bańdur26001202010,1670,50
7.Bastian Borke12000200000,0000,00



Wyniki w sezonie 2022:

1. OK Bedmet Kolejarz Opole 30:28 (D)
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 42:46 (W)
3. SpecHouse PSŻ Poznań 42:48 (D)
4. Optibet Lokomotiv Daugavpils 42:47 (W)
5. Unia Tarnów 51:38 (D)
6. Budmax-Stal Polonia Piła 49:40 (W)
7. Budmax-Stal Polonia Piła 62:28 (D)
8. Unia Tarnów 37:52 (W)
9. Optibet Lokomotiv Daugavpils 43:47 (D)
10. SpecHouse PSŻ Poznań 41:49 (W)
11. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 46:44 (D)
12. OK Bedmet Kolejarz Opole 42:48 (W)



Bilans w sezonie 2022:

12 meczów, 11 Punktów, 1 Bonus, 5 Zwycięstw, 0 Remisów,
7 Porażek, Bilans małych punktów +12



Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

×