Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Stal Rzeszów praktycznie pewna awansu do 1. Ligi Żużlowej. Nic już nie może im tego zabrać. Texom Stal Rzeszów-Ultrapur Start Gniezno [ZAPOWIEDŹ]

Stal Rzeszów
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Stal Rzeszów praktycznie pewna awansu do 1. Ligi Żużlowej. Nic już nie może im tego zabrać. Texom Stal Rzeszów-Ultrapur Start Gniezno [ZAPOWIEDŹ]

Już dzisiaj poznamy zwycięzce 2. Ligi Żużlowej, który będzie mógł cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W finałowym spotkaniu na stadionie żużlowym w Rzeszowie zmierzą się miejscowa Stal oraz Start Gniezno.

Spotkanie mimo statusu rewanżowego finału, nie zanosi się na obiecujące. Rzeszowianie już w pierwszym meczu w Gnieźnie wywalczyli bezpieczną zaliczkę przed rewanżem, a teraz przed własną publicznością będą chcieli ją utrzymać, a nawet powiększyć, pokazując wyraźnie, kto był najlepszy w przeciągu całego sezonu 2. Ligi. Każdy wynik na korzyść Startu Gniezno będzie ogromnym zaskoczeniem. Starty wydają się niemożliwe do odrobienia zważywszy na 14 punktową stratę z domowego obiektu.

Drużyna gości do Rzeszowa przyjedzie z jedną istotną zmianą w składzie. Josha Pickeringa zastąpi rezerwowy z poprzedniego meczu, Jesper Knudsen. Australijczyk w poprzednich meczach prezentował się blado i niczym nie przypominał tego samego Pickeringa z czasów Kolejarza Rawicz, kiedy był jednym z czołowych żużlowców ligi. Zmiana na młodego Duńczyka wydaje się więc uzasadniona, szczególnie, że w poprzednim starciu Knudsen zdobył 7 punktów.

Prócz tej jednej roszady menadżer Startu, Tomasz Fajfer, awizował do Rzeszowa tych samych zawodników, co praktycznie przez cały okres trwania sezonu. Ich drużyna ma jednak nikłe szanse na zwycięstwo, w związku z dyspozycją, w jakiej znajdują się chociażby Sam Masters czy Kacper Gomólski. Optymizmem może napawać Casper Henriksson, który trzyma poziom, przywożąc istotne punkty dla swojego zespołu.

Na zupełnie innym biegunie znajdują się gospodarze sobotniego starcia. Texom Stal Rzeszów pojedzie swoim najsilniejszym możliwym składem, co w połączeniu z atutem własnego toru, nie powinno dawać żadnych szans rywalom. Piekielnie mocna seniorska piątka zawodników Stali może pokusić się o dwucyfrówki, co pokazuje jak mocną są drużyną i że niezaprzeczalnie zasługują na awans do 1. Ligi Żużlowej

Rewanżowe starcie finałowe 2. Ligi Żużlowej w Rzeszowie rozpocznie się o godzinie 16:30, a telewidzowie będą mogli oglądać go na antenie Canal+ Sport 5.

Awizowane zestawienia na finał 2. Ligi Żużlowej:

Ultrapur Start Gniezno

  1. Sam Masters
  2. Hubert Łęgowik
  3. Jesper Knudsen
  4. Kacper Gomólski
  5. Tim Soerensen
  6. Mikołaj Czapla
  7. Casper Henriksson

Texom Stal Rzeszów

9. Marcin Nowak

10. Peter Kildemand

11. Rafał Karczmarz

12. Krystian Pieszczek

13. Jacob Thorssell

14. Wiktor Rafalski

15.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *