Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Stal Rzeszów odkrywa kolejną kartę w swojej seniorskiej układance. Młody Szwed przed olbrzymią szansą

Stal Rzeszów
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Stal Rzeszów odkrywa kolejną kartę w swojej seniorskiej układance. Młody Szwed przed olbrzymią szansą

W minionym sezonie Stal Rzeszów pewnie sięgnęła po zwycięstwo w 2. Lidze Żużlowej i teraz pojadą jako beniaminek na zapleczu PGE Ekstraligi. „Żurawie” mają już praktycznie cały skład dopięty. Nie znany był jeszcze zawodnik do lat 24, a w tym kontekście dużo mówiło się o Mateuszu Świdnickim. Teraz poznaliśmy prawdopodobnie ostatni element układanki seniorskiej Stali.

W poniedziałkowe popołudnie rzeszowianie w swoich mediach społecznościowych poinformowali, że barwy „Żurawi” w przyszłym sezonie również będzie reprezentować Philip Hellstrom-Bangs, który w barwach Stali jeździł już w minionym sezonie jako zagraniczny junior. W 1. Lidze nie ma jednak takiego przepisu, a młody Szwed będzie zawodnikiem U-24, co z pewnością jest dla niego sporą szansą.

Oznacza to tym samym, że Stal Rzeszów skompletowała już seniorską układankę na przyszły sezon, kiedy będą startować w 1. Lidze Żużlowej. Najlepszym punktem zespołu wydaje się być Nicki Pedersen, który schodzi poziom niżej, aby odbudować się po słabszym sezonie. Ważne punkty powinien dorzucić również Jacob Thorssell. Szwed od paru lat zasługiwał na szansę jazdy w wyższej lidze, a teraz ją otrzymał. Jak zaprezentują się „Żurawie” w nadchodzącym sezonie? Przekonamy się za rok.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *